Svima ponešto, Buzetu sve

Ivana Strahija, Goran Markuš • nedjelja, 05.10.2008.

Nakon tri kola 1. Dukat HRL više nemamo kluba bez ijednog osvojenog boda, a najveće iznenađenje zasigurno je pobjeda Županje protiv do tada nepobijeđene Crikvenice. Poslastica kola, susret između prvoplasiranog Preloga i Buzeta zasluženo je pripala gostima čime će u četvrto kolo krenuti kao jedini klub bez izgubljenog boda…

Preložani su neočekivano "kiksali" na domaćem parketu protiv Buzećana. Izjednačen početak nije dao naslutiti kasniju dramu. Sve do 5:5 situacija je bila u egalu, da bi potom gosti polako prešli u vodstvo, kojeg su domaći manje-više uspješno sustizali sve do kraja prvog dijela.

U drugom poluvremenu Buzet prelazi u pravu ofenzivu, i relativno lako dolazi do visokih +4 (16:20). To kao da je probudilo domaće, koji odmah rade svoju seriju od 8-1 i preokreću rezultat na 23:21. No, Buzećani su imali još nešto za reći, a to je da pobjedu ne misle ostaviti Preložanima, već je u interesantnoj završnici uzimaju s 31:34. Najviše je pogodaka za Prelog postigao Čonkaš (devet), dok je kod Buzeta najraspoloženiji bio Vukelić.

Nakon nesretnog poraza protiv Đakova u prvom kolu kada su u posljednjih pet minuta prokockali vodstvo od četiri gola, Županju je u drugom čekao vrlo raspoloženi Buzet što donekle i opravdava ne osvajanje niti jednog boda do trećeg kola kada ih je ponovno čekao težak susret protiv do tada neporažene Crikvenice.

Iako su mnogi od 400-njak gledatelja sumnjali u pravu šansu svoje momčadi Županja je vrlo čvrstom i discipliniranom igrom u potpunosti zasjenila gostujuću momčad i nadigravši ih u gotovo svim segmentima igre stigla do prvih bodova u ovogodišnjem prvenstvu.

I dok je Županja bez većih problema stigla do prvih bodova protiv vrlo jakog protivnika Zadar je do posljednjih sekundi strepio protiv momčadi koja je u prvom kolu poražena upravo od strane Crikvenice, ekipom iz Gorice. Jedan gol je presudio nakon bogatih 60 minuta prepunih čvrste obrane i neiskorištenih šansi s obiju strana rukometne dvorane.

Slatina, treća momčad koja do ovog kola nije osvojila niti boda u vrlo čvrstoj utakmici bez mnogo golova uspjela je svladati Trogir i tako prekinuti njihov niz izjednačenih rezultata s kojim su započeli ovu sezonu.

Nakon jednog boda u prvom kolu i poraza od vrlo jakog Preloga u drugom rukometaši Solina su uspjeli upisati i prvu ovogodišnju pobjedu protiv Đakova, momčadi koja je u posljednjih pet minuta u prvom kolu otela tri boda šokiranoj Županji. Potpuno suprotno nego u utakmici u Solinu ovdje su napadi diktirali tempo susreta što su bolje iskoristili Solinjani koji su nakon vodstva igrom „gol za gol“ rutinski priveli utakmicu kraju.