Vodeni sportovi

Mladost razbijena, Jug i Jadran uvjerljivi

Hrvoje Vuković, Antonija Pavlić • srijeda, 08.10.2008.

Vaterpolisti Mladosti neće po dobrom pamtiti prvo gostovanje u Crnoj Gori u sklopu Jadranske lige. U drugom kolu Mladostaši su uvjerljivo poraženi u Igalu od Jadrana iz Herceg Novog, dok su Jug i splitski Jadran došli do očekivanih pobjeda protiv Kopra odnosno POŠK-a. Šibenik je tijesno poražen od Primorca, baš kao i Medveščak od Budvanske rivijere...

Jadran (HN) - Mladost 13:8 (4:2, 2:1, 5:2, 2:3)

Žapci u Igalu nisu pokazali - ništa. Iako oslabljeni nekim ozljedama (Pavić, Jurin, Karač, Paškvalin), Mladostaši su, protiv također nekompletnog Jadrana, pali bez ikakvog otpora pokazavši kako su trenutno miljama daleko od optimalne forme. DOmaćini su na samom startu poveli sa 3:0 zahvaljujući dvostrukom strijelcu Ivoviću i Vukčeviću, ali zagrebačka momčad vraća se na minus jedan preko Hercega i Buljubašića. Mladost se nekako držala do 4:3 i posljednjeg minimalnog zaostatka za Jadranom, nakon čega domaćini velikom serijom od 7:2 odlaze na neuhvatljivih 11:5.

Početkom posljednje četvrtine Novljani preko Premuša odlaze i na plus sedam, da bi potom uslijed opuštanja Jadrana, Mladostaši do kraja samo ublažili poraz i završili susret s nešto prihvatljivijih 13:8. Iako su izabranici Luke Bonačića imali pristojnu realizaciju igrača više (7/13), brine podatak kako je samo jedan pogodak postignut iz igre. Najbolji strijelci u našoj ekipi bili su Buljubašić i Herceg sa po dva pogotka, dok je kod Jadrana najefikasniji bio Ivović sa četiri.

Primorac - Šibenik 9:8 (2:3, 5:3, 2:2, 0:0)

Šibenčani su pružili odličan otpor favoriziranom Primorcu iz Kotora, no do bodova nisu došli, iako su imali veliku priliku za to. Dobar dio šibenskih pojačanja već je opravdao očekivanja, a nakon što su u Kotoru poveli sa 3:2, naglo su porasle šanse i za najveće iznenađenje ovog kola. Ipak, Kotorani su do poluvremena napravili preokret, ali nisu uspjeli slomiti otpor Šibenčana koji su u posljednjih osam minuta ušli s minimalnim zaostatkom (9:8).

U toj posljednjoj četvrtini gosti su imali nekoliko prilika za izjednačenje, ali do boda ipak nisu došli. zanimljivo, u toj dionici nije postignut niti jedan pogodak, pa je utakmica završena rezultatom 9:8. U redovima Šibenčana najraspoloženiji bili su Brlečić i Maškarić sa po dva pogotka, a kod domaćina Janović je pogodio tri puta.

Koper - Jug CO 6:16 (0:4, 2:2, 3:4, 1:6)

Baš kao što je i bilo očekivano, Jugašima je utakmica u Kopru poslužila samo kao trening i uigravanje za predstojeće prave okršaje. Već u prvoj četvrtini nestala je sva neizvjesnost, nakon što su Dubrovčani tu dionicu susreta dobili sa 4:0. U nastavku, gosti samo rutinski održavaju prednost sve do posljednje četvrtine kada Slovencima ponestaje snage, a mlade jugaške snage to koriste za udvostručavanje dotadašnje prednosti (6:16).

U redovima Elvisa Fatovića svoje šuterske sposobnosti dokazao je Tony Azevedo sa četiri pogotka, a Bošković, Dobud i Obradović dodali su po dva. Koper je pak predvodio Bukovec sa tri gola.

Mornar BS - Primorje EB 10:10 (4:2, 3:5, 0:2, 3:1)

Trener Riječana, Zoran Roje napravio je očito dobar posao preko ljeta. Unatoč porazu u prvom kolu od Jadrana (HN), danas su vaterpolisti Primorja pokazali kako mogu puno više nego što su to pokazali prošle godine. Na gostovanju kod splitskog Mornara, riječki su vaterpolisti stigli minus dva iz prve četvrtine (4:2) i do poluvremena poravnali rezultat (7:7).

U nastavku, izabranici Zorana Roje dolaze i do prednosti od 9:7, ali Splićani u posljednjoj četvrtini hvataju priključak i utakmica završava s miroljubivih 10:10. Kod Mornara, istaknuo se Zeljak sa tri gola, a na drugoj starni istom mjerom uzvratio mu je Samir Barač.

POŠK - Jadran (ST) 4:12 (0:3, 1:5, 2:3, 1:1)

U gradskom derbiju nije bilo iznenađenja. POŠK, koji je jedva sastavio momčad za Jadransku ligu, nije imao nikakve šanse protiv Jadrana, a razlika u kvaliteti bila je vidljiva već nakon prvih osam minuta (0:3). Do poluvremena, gosti odlaze na 1:8 i do kraja samo održavaju prednost, zaključivši susret s uvjerljivih 4:12. U prvoj pobjedi Jadrana istaknuo se Delaš sa tri pogotka, dok je kod domaćina jedino Barbarić dva puta bio precizan.

Medveščak - Budvanska Rivijera 4:5 (2:1, 1:1, 0:0, 1:3)

Vaterpolski klub Medveščak nije uspio napraviti iznenađenje i na svom terenu Budvanskoj rivijeri uzeti dva boda. Igrači trenera Davorina Golubića tokom cijele su utakmice držali prednost od jednog pogotka koju su stekli u prvoj četvrtini pogocima Burića i Lugovića, da bi u posljednjoj etapi susreta gosti iz Crne Gore postigli dva pogotka više od hrvatskog predstavnika te tako upisali prve bodove u Jadranskoj ligi.

Drama u posljednjoj četvrtini ipak je otišla na stranu crnogorske momčadi. Budvanska Rivijera je preko Gaka uspjela izjednačiti na 3:3 no Čule ponovno vraća Medveščaku gol prednosti. Barba odmah u sljedećem napadu ponovno vraća sve na početak, izjednačivši na 4:4, a Medveščak potom u posljednjim minutama propušta iskoristiti igrača više te prima dva pogotka koja su Budvanskoj Rivijeri omogućila da iz Zagreba ode punih ruku.