Šibenčanima prva pobjeda

Ivana Jurica • subota, 11.10.2008.

U tvrdoj i neizvjesnoj utakmici pobjeda u premijernoj utakmici na Baldekinu ove sezone zasluženo je pripala košarkašima Šibenika koji su s 74:58 pobijedili Svjetlost. U prvom poluvremenu bila je to izjednačena utakmica s dosta pogrešaka, dok su u nastavku domaćini ipak došli do nešto veće prednosti koju su zadržali do kraja utakmice…

Šibenik – Svjetlost 74:58 (16:12, 16:18, 20:16, 22:12)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 200

Suci: S. Radović (Dubrovnik), D. Medan (Dubrovnik) i T. Hordov (Zadar)

Vezane vijesti

Šibenik: Došen, Mimica 12, Filipović 16 (9 skokova), Rončević, Bilan 15 (7 skokova), Vrlika, Rajović, Vukičević 2, Petković 13 (8 asistencija), Bilobrk 7 (5 skokova), Maleš 9, Rubelj, trener: Zoran Kalpić.

Svjetlost: Radosavljević 8, Budimir 2, Delić 22 (8 skokova), Tičina 7, Cvitanović 2, Raić 5, Pajević 3, Rimac 7, Karlović, Avdić 2, Šutalo, trener: Edi Dželalija.

Domaćini su utakmicu otvorili s prednošću od 7:0. Prve koševe za goste ubacio je Tičina. Šibenčani su tijekom cijele četvrtine bili u prednosti od tri – četiri poena, koliko su imali i na isteku prve četvrtine (16:12). Drugu je četvrtinu tricom otvorio Rimac za 16:15, no, koševima Mimice, Petkovića i Filipovića domaći košarkaši vrlo brzo dolaze do plus devet (26:17). Brođani se do kraja četvrtine, na krilima odličnog Nenada Delića, ponovno vraćaju u utakmicu i na odmor odlaze sa samo minus dva (32:30).

Jako malo trica vidjeli smo u prvom poluvremenu, no, zato je sve nadoknađeno u trećoj četvrtini. Tri uzastopne trice domaćih (dvije Petković i Bilobrk) donose momčadi Zorana Kalpića i najvećih +14 (47:33). Delić još jednom svoju momčad vraća u manji rezultatski zaostatak, priključuje mu se i Rimac i Svjetlost na predah odlazi s minus šest (52:46).

Delić i početkom posljednje četvrtine svoju momčad drži u malom zaostatku, no, Mario Filipović i Petar Maleš vraćaju na plus deset (63:53). Mimica dodaje novu tricu za +15 (69:54) u 28. minuti i pitanje pobjednika je odlučeno. Završeno je s konačnih 74:58.

Najefikasniji u domaćim redovima bio je Mario Filipović koji je u svom prvom nastupu za Šibenik postigao 16 koševa, a imao je i devet skokova. Dvoznamenkasti su bili i Bilan s 15 (7 skokova), Petković s 13 (8 asistencija) i Mimica s 12 koševa. Najbolji Brođanin bio je Delić s 22 koša i osam skokova.