Domaćini stopostotni

Branimir Korać • nedjelja, 12.10.2008.

Prvo kolo u A-1 ligi bilo je iznimno uspješno za domaćine. U svih pet susreta obranili su domaći teren i završili pobjednički...

Zabočani su na svom parketu ugostili debitanta u prvoligaškom društvu Trogir i s lakoćom slavili 94:80. U jednosmjernom susretu domaćin je već u prvoj četvrtini pobjegao na plus 14 i bez većih problema održavao prednost. Gosti su se najviše približili tijekom posljednjih šest minuta kada ih je Ante Delaš dovodio na šest poena zaostatka, ali Žorić, Ivanov i Garma serijom 6:0 vraćaju susret u mirne vode. Luka Žorić ubacio je 27 poena uz devet skokova, a Antonio Bilić dodao je 13 poena kod domaćina. U sastavu Trogira Toni Bižaca ubacio je 34 poena uz osam skokova, a Franjo Bubalo dodao je 16 poena.

Kvarner nije uspio doći do bodova na vrućem gostovanju u Sinju. Alkar je bio bolji 88:78 u susretu u kojem se Alkar odvojio u završnici treće četvrtine i izdržao početni nalet Kvarnera na startu posljednje dionice da bi mirno priveo susret kraju. Josip Blajić ubacio je 26 poena, Nikola Gaurina dodao je 16 poena i 11 skokova, a Tomislav Ramljak dodao je 14 poena i 11 skokova. Kod gostiju Marijan Mance ubacio je 32 poena, a Jurica Spahija dodao je 15 poena i 13 skokova.

Vezane vijesti

Cedevita je u skladu s očekivanjima s lakoćom svladala Borik 86:70. Duža klupa i veća kvaliteta prevagnuli su na stranu Cedevite koja je kontrolirala rezultat tijekom cijelog susreta, a u posljednjoj dionici samo dodatno povisila prednost za uvjerljivu pobjedu. Ramel Bradley s 21 poenom (pet trica) i Frano Čolak s 14 poena i sedam skokova bili su najbolji kod Cedevite, a kod Borika istaknuli su se Ante Dević s 18 i Miro Dundov sa 17 poena.

Najviše neizvjesnosti viđeno je u dvoboju Dubrovnika i Dubrave. U do posljednjih sekundi neizvjesnom susretu Dubrovnik je na kraju slavio 84:81 nakon što je Dubrava dobar dio utakmice provela u vodstvu. Ante Vranješ nosi najveće zasluge za ovu pobjedu s 25 ubačenih poena dok je Maro Lučić dodao 12 poena i pet skokova. Kod gostiju Željko Šakić ubacio je 18 poena uz pet skokova, a Tomislav Čuljak dodao je 18 poena.

A-1 liga, prvo kolo:
Zabok - Trogir 94:80, Dubrovnik - Dubrava 84:81, Alkar - Kvarner 88:78, Cedevita - Borik Puntamika 86:70.