Buzet ostaje neporažen

Goran Markuš • nedjelja, 12.10.2008.

Završeno je i četvrto kolo 1. Dukat HRL nakon kojeg Buzet i dalje ostaje jedini neporaženi klub u prvenstvu. Najnovija žrtva bio je klub iz Solina, no pravo iznenađenje kola ipak je gostujuća pobjeda Preloga u Crikvenici…

Već od samog starta susreta Prelog je preuzeo inicijativu i kod rezultata 5:8 stigao do prve značajnije prednosti. Međutim, do poluvremena Crikveničani se uspijevaju vratiti i izjednačiti rezultat da bi odmah po početku drugih 30 minuta Prelog vratio vodstvo i dogurao do 17:20.

Sustizanje rezultata očito je umorilo domaćine čija kvaliteta igre naglo pada što gosti mudro koriste i odlaze na veliki +6. Sa ovolikom prednošću samo nekoliko minuta prije kraja susreta gosti su se s pravom malo štedjeli i priveli utakmicu kraju sa solidnih četiri gola viška. Ovom pobjedom Prelog se probio ispred Crikvenice i trenutno je drugi u prvenstvu.

Pomalo iznenađujući poraz doživjela je i Kaštela u gostima kod Đakova. Domaćini su već u prvom poluvremenu iznenađujuće lako poveli da bi kroz narednih 30 minuta utakmicu mirno priveli kraju. Velikih +8 za Đakovo na kraju susreta vjerojatno nitko nije očekivao, no ovom pobjedom domaćini su uspjeli napredovati i u ukupnom poretku 1. Dukat HRL.

Iako je Buzet bio veliki favorit u susretu protiv Solina domaćini su se morali pošteno namučiti za osvajanje nova dva boda i nastavljanje svog pobjedničkog niza. Nakon samo +1 na poluvremenu Buzet bolje kreće u nastavku i do 60. minute odlazi na i više nego solidnih +6 čime su sa svih osam bodova ostali jedini neporaženi klub u ligi.

Zadar i Županja znaju se još iz kvalifikacijama, no ovog puta su domaćini bili ti koji su slavili. Iako je Županja bolje startala Zadrani su bez panike nastavili i u jednom trenutku imali +5 da bi se do kraja poluvremena sva prednost istopila. Međutim, 4:0 serija na samom startu drugog poluvremena omogućava im nešto mirniji nastavak i rutinsko privođenje utakmice kraju.

Arena Jadrograd je najlakše stigla do nova dva boda potpuno nadigravši goste iz Slatine. Već na samom startu domaćini bježe da bi nakon 30 minuta imali velikih +8. Pokušaj gostiju da se vrate u igru tijekom drugog poluvremena pokazao se kontraproduktivnim i utakmica je završila sa ogromnih 16 golova razlike.

U posljednjoj utakmici četvrtog kola koja se igrala dan nakon ostalih Gorica je na domaćem terenu uspjela doći do nova dva boda iskočivši ispred svojeg današnjeg protivnika, Trogira u ukupnom poretku. Iako smo cijelo prvo poluvrijeme mogli vidjeti vrlo izjednačenu utakmicu domaćini ipak uspijevaju na odmor otići sa dva gola prednosti.

U nastavku Trogir nadoknađuje izgubljeno da bi svojom krivicom u posljednjih deset minuta izgubio svaku šansu za osvajanjem ponekog boda u gostima. Naime, nakon 50. minute Solin skoro do samog kraja susreta ne pogađa suparničku mrežu što ih je u konačnici skupo stajalo.