Liga prvaka - Skupina H, 2. kolo, 12.10.2008.
RK Zagreb 34:17 Orlen Wisla Plock
Orlen Wisla Plock

Zagreb deklasirao Wislu

Ivor Krapac • nedjelja, 12.10.2008.

Zagrebačko Croatia osiguranje u potpunosti je popravilo dojam iz prvog kola Lige prvaka, jer je u Ledenoj s visokih +17 (34:17) pala poljska Wisla. Poljaci našim najboljim rukometašima nisu predstavljali doraslog protivnika, pa su pred kraj utakmice Zagrepčani praktički imali šuterski trening...

Croatia osiguranje - Wisla Plock 34:17 (15:7)

Zagreb, Ledena dvorana Doma sportova, 5.500 gledatelja

Suci: Jiri Opava, Pavel Valek (oba iz Češke)

Vezane vijesti

Croatia osiguranje: Šego, Škof (11+1 obrana), Somić (5+1), Koloper 1, Duvnjak 7, Lazarov 4(2), Špoljarić, Vori 1, Džomba, J. Valčić 3, Štrlek 4, Horvat 8, Vukić 4, T. Valčić 2. Trener: Lino Červar.

Wisla Plock: Wichary (4 obrane), Seier (9), Kwiatkowski, Niedzielski, Matysik, Paluch 2, Kuptel 1, Wuszter 6(5), Swierad, Zolotenko 3, Frolov, Rumniak 2, Pronin 2, Nat 1. Trener: Bogdan Kowalczyk.

Sedmerci: CO Zagreb 2/2, Wisla Plock 5/7.

Isključenja: CO Zagreb 6 minuta (Horvat 2, T. Valčić 2, J. Valčić 2), Wisla Plock 6 minuta (Zolotenko 2+2, Matysik 2)

Momčad Lina Červara je bez većih problema potvrdila autoritet favorita protiv gostiju iz Poljske, objektivno najslabije momčadi u ovoj skupini. Wisla je u Ledenoj arhivirana s "dvostrukih" 34:17, a sve je praktički bilo riješeno već u prvom poluvremenu, nakon kojeg su Zagrebaši vodili s 15:7.

Nije smetalo ni što je ovog puta izostao Ivano Balić, kojeg i dalje muči bol u leđima, dok je Mirza Džomba bio u sastavu, ali nije zaigrao.

Već je na početku bilo jasno da se Poljaci teško mogu nadati povoljnom ishodu. U napadu nisu mogli napraviti baš ništa protiv domaćih 3-2-1, dok ih je na drugom kraju terena u rani minus bacio Zlatko Horvat, čija su tri pogotka pomogla u bijegu do 6:1 nakon prvih deset minuta. Kako su igrači Wisle izgledali u napadu dovoljno govori podatak da su im je češki sudački par u prvih 15-ak minuta četiri puta dignuo ruke zbog pasivne igre, triput im i oduzevši loptu.

Gostujući trener Kowalczyk činio je sve što može da promijeni stvari - već nakon pet i pol minuta pri zaostatku od 4:1 pozvao je time-out, nešto kasnije mijenjao u vanjskoj liniji, s Rumniakom umjesto Matysika desno i Proninom umjesto Kuptela na srednjem vanjskom. No, ništa bitno nije se promijenilo.

Zagrebaši su u 17. minuti pogotkom Vukića u kontri povisili na 9:2, što su do kraja prvog poluvremena bez puno muke zadržali, pa i povećali na 15:7 nakon 30 minuta igre. Da gosti nisu imali raspoloženog vratara Seiera, koji je u prvom dijelu skupio devet obrana skinuvši i nekoliko "zicera", moglo je biti još i uvjerljivije.

Drugi dio bio je samo odrađivanje posla, ali bez većeg popusta za Wislu. U 33. minuti je prednost prvi put bila dvoznamekasta (17:7), pa u nastavku narasla do ogromnih 17 golova "viška". U drugom smo poluvremenu vidjeli četiri pogotka mladog Štrleka, koji je na lijevom krilu i započeo utakmicu, pa došao na svoje tek u nastavku, Červar je nekoliko puta isprobavao različite taktičke varijante u obrani, Koloper je u završnici dobio priliku na crti i upisao se među strijelce...

Sve skupa, dovoljno za visoku i očekivanu pobjedu nad inferiornim suparnikom, dobru zbog podizanja samopouzdanja uoči bitnog gostovanja u Szegedu iduće subote. Pobjeda u toj utakmici bila bi ogroman iskorak prema drugom krugu.

Protiv Wisle je najefikasniji bio Zlatko Horvat, koji je ubilježio osam golova, dok se Domagoj Duvnjak pridružio s pogotkom manje, a Gorazd Škof s 12 (11+1) obrana. Goste je sa šest golova vodio Bartosz Wuszter, pet sa 7 m, dok je Seier, aktivan samo u prvom poluvremenu, prikupio već spomenutih devet obrana.