Nijemci i Rusi očekivano

Petar Plevnik • srijeda, 15.10.2008.

Dva odigrana susreta skupine 4 nisu donijela nikakvo iznenađenje. Rusija se rutinskom pobjedom protiv Finske oporavila od subotnjeg poraza u Njemačkoj, dok su Nijemci pogotkom Trochowskog okrunili dominaciju protiv Walesa...

Nakon subotnjeg poraza od Njemačke, Rusija se pred domaćim navijačima iskupila očekivanom pobjedom protiv Finske. Finci su se solidno držali prvih 20-ak minuta, da bi Rusi poveli iz prve ozbiljnije situacije pred finskim golom, zahvaljujući autogolu Pasanena u 23. minuti.

I u nastavku susreta Rusi su kontrolirali igru, a i drugi pogodak u 65. minuti ponovno je djelo Finaca, ovaj put Lampija koji posprema ubačaj Žirjanova u vlastitu mrežu. Da Rusi do pobjede ne dođu bez postignutog pogotka pobrinuo se Aršavin solo prodorom i pogotkom za konačnih 3:0 u 89. minuti susreta.

Iako rezultat to ne sugerira, reprezentacija Njemačke u Mönchengladbachu je potpuno nadigrala Wales i zasluženo došla do svoje druge pobjede u četiri dana, zaključivši tako listopadski ciklus kvalifikacija s maksimalnih šest bodova. Od samog početka momčad Johna Toschaka postavila je čvrst blok pred svojim vratima, s kojim su Nijemci imali dosta problema.

Iz prvih 45 minuta vrijedi tek izdvojiti odličan pokušaj domaćeg kapatana Ballacka s ruba 16-erca i sjajnu intervenciju vratara Wolverhamptona Hennesseya. I u drugih 45 minuta Nijemci su bili apsolutno dominantna momčad, a pritisak Elfa napokon je uredio plodom u 72. minuti kada Trochowski s ruba 16-erca neobranjivo pogađa desnji gornji kut i donosi Njemačkoj nova tri boda.