Liverpool i Arsenal spasili bodove

Marin Vuković • subota, 18.10.2008.

Neobično neefikasni bili su strijelci u poslijepodnevnim utakmicama osmog kola Premiershipa. Čak su tri utakmice završene podjelom bodova bez pogodaka, dok su Arsenal i Liverpool bili prisiljeni stizati zaostatak i u završnicama spašavati bodove. Manchester United je u večernjem terminu razbio West Bromwich Albion i nastavio uspon ka vrhu.

U ranije odigranoj utakmici iznimno raspoloženi igrači Chelseaja čak su pet puta zatresli mrežu Middlesbrougha, no subotnje poslijepodne donijelo je znatno slabiju efikasnost. Mreže su se tresle samo na Anfieldu i Emiratesu, dok su u tri utakmice strijelci ostali "nijemi".

Liverpool je po četvrti put ove sezone preokrenuo zaostatak i stigao do pobjede, ovaj put svladali su Wigan s 3:2, premda su gosti pružili sjajan otpor, dvaput vodili, ali su na kraju nesretnim spletom okolnosti ostali bez ijednoga boda. Od četiri Liverpoolova preokreta možda je samo nevjerojatniji podatak kako već treću utakmicu zaredom protivnik Redsa ostaje s igračem manje nakon prekršaja nad istim igračem, Xavijem Alonsom!

Odličnu utakmicu danas je odigrao napadač Wigana Amr Zaki, koji je s dva pogotka sigurno zapeo za oko brojnim menadžerima velikih engleskih klubova. Zaki je u 29. minuti oteo loptu Danielu Aggeru i zabio za vodstvo Wigana, a nakon izjednačenja Dirka Kuyta u 37. minuti spektakularnim škaricama ponovno donio prednost Wiganu u samoj završnici prvog dijela.

Liverpool se ipak nije predavao, a priliku su dobili nakon nepotrebnog isključenja Antonija Valencije, koji je u samo četiri minute skupio dva žuta kartona i morao na rano tuširanje. U posljednjih deset minuta uslijedio je preokret, prvo je Albert Riera vratio utakmicu na početak, a potom Kuyt svojim drugim pogotkom donio Redsima novu pobjedu.

Slične je probleme imao i Arsenal, koji je na svom Emiratesu već od devete minute, kada je gol za Everton postigao Leon Osman, hvatao zaostatak. Tu su prednost gosti uspjeli sačuvati i do poluvremena, ali je iz svlačionice u nastavku izašao drukčiji i opasniji Arsenal.

Već u 48. minuti Topnici su utakmicu vratili na početak, strijelac je bio Samir Nasri, a potom su u posljednjih 20 minuta s nova dva pogotka izborili tri boda i prekinuli niz od dvije utakmice bez pobjede. U 70. minuti na pravom mjestu bio je Robin van Persie i glavom poslao loptu u mrežu, a u sudačkoj nadoknadi konačnih 3:0 postavio je Theo Walcott.

Utakmici između Aston Ville i Portsmoutha nedostajali su tek pogoci, jer uzbuđenja je na Villa Parku bilo sasvim dovoljno. Obje su momčadi propustile svoje prilike i na kraju, što je i možda i najobjektivniji ishod, podijelile bodove. U završnici utakmice gosti su ostali s deset igrača, zbog dva žuta kartona isključen je Sean Davis.

Istim rezultatom završeni su i susreti Fulhama i Sunderlanda, te Boltona i Blackburna. Za bodovima najviše mogu žaliti igrači Sunderlanda koji su propustili pregršt prilika, pogađali okvir gola, a pogodak Kierana Richardsona iz slobodnog udarca poništen im je zbog prekršaja u živom zidu.

U posljednjoj utakmici dana Manchester United je dugo lomio otpor West Bromwich Albiona, u jednosmjernoj utakmici nisu uspijevali pronaći put do mreže sve do 56. minute kada je danas opet odlični Wayne Rooney svladao Scotta Carsona.

Nakon toga stvari su krenule nizbrdo po goste, prvo je Cristiano Ronaldo na asistenciju Rooneya povisio na 2:0, a ubrzo nakon toga Dimitar Berbatov i treći put svladao gostujućeg vratara. Konačnih 4:0 postavio je Nani nakon još jedne lijepe asistencije Rooneya.