Premiership, 8. kolo, 20.10.2008, 21:00 h
Newcastle 2:2 Manchester City
Manchester City

Newcastle do boda s deset igrača

Marin Vuković • ponedjeljak, 20.10.2008.

Iako su veći dio utakmice bili prisiljeni igrati s deset igrača, nogometaši Newcastlea odigrali su hrabrih 90 minuta i izborili zasluženi bod protiv Manchester Cityja.

Newcastle i Manchester City zaključili su osmo kolo Premiershipa susretom u kojem doista nije nedostajalo uzbuđenja i koji je završen vjerojatno najpoštenijim ishodom, podjelom bodova. Trenutak koji je vjerojatno i odredio daljnji tijek utakmice zbio se već u 12. minuti. St. James Park je proključao od bijesa kada je glavni sudac utakmice Rob Styles pokazao na bijelu točku i pritom još i isključio Habiba Beyea. Kazneni udarac izveo je Robinho i doveo goste iz Manchestera u vodstvo.

Minimalnu prednost City je držao sve do posljednje minute prvog dijela, kada pogrešku gostujuće obrane koristi Shola Ameobi i donosi izjednačenje, a potom u 63. minuti gotovo nevjerojatnim volejem vlastitu mrežu trese Richard Dunne i donosi prednost Newcastleu.

Do toliko željene i potrebne pobjede domaćina je dijelilo tek četiri minute, no tada Robinho šalje upotrebljivu loptu za Stephena Irelanda, koji postavlja konačnih 2:2 i ostavlja Newcastle na pretposljednjem mjestu Premiershipa.