Knežević pogriješio, Juve potonuo

Ivana Spahija • subota, 18.10.2008.

Odigrana su dva susreta sedmog kola Serie A. Kriza rezultata nastavlja se za momčad Juventusa, koja je poražena na gostujućem terenu kod Napolija, uz našeg Darija Kneževića kao jednog od tragičara utakmice. Fiorentina je s druge strane na domaćem terenu deklasirala Regginu i približila se samom vrhu ljestvice...

Nastavlja se kriza u Juventusu. Nakon tri uzastopna remija te jednog poraza, izabranici Claudija Ranierija ni u susretu sedmog kola nisu popravili loš dojam s početka sezone. Nogometaši Napolija na domaćem su terenu priredili mini senzaciju i rezultatom 2:1 došli do pobjede nad Starom damom. Naš Dario Knežević odigrao je cijeli susret u dresu Juventusa, no neće ga pamtiti po dobrom. Naime, naš reprezentativac snosi velik dio krivnje za drugi primljeni pogodak crno - bijelih.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, ali i bez previše prilika s obje strane. Tako je u 26. minuti sreću isprobao Hamsik, no na mjestu je bio gostujući vratar Manninger. Kod Juventusa su najopasniji bili pokušaji Del Piera u 37. minuti, no također bez učinka.

Slab ritam utakmice trajao je do 62. minute kada su gosti iz Torina uspjeli doći do vodstva, i to zahvaljujući pogotku Amaurija nakon asistencije Poulsena. Sreća gostujućih nogometaša trajala je samo dvije minute, već u 64. minuti mrežu Manningera zatresao je Hamsik i poravnao rezultat na 1:1. Taj je rezultat bio aktivan sve do 80. minute kada su domaćini uspjeli doći do preokreta. Knežević je krenuo iz prostora izbiti loptu upućenu izvana, no greškom ju je poslao točno do Lavezzija koji je bio u punom trku i s lakoćom je matirao Manningera za vodstvo Napolija od 2:1. To je ujedno bilo i konačno rješenje ove utakmice. Napoli je nakon ove pobjede s 14 bodova zasjeo na prvo mjesto na ljestvici, dok se Juventus nalazi u velikoj krizi i trenutno boravi tek na 11. mjestu.

Bolje dane napokon su dočekali navijači Fiorentine. Viole su, nakon prilično lošeg starta, u susretu sedmog kola na domaćem terenu s uvjerljivih 3:0 svladali momčad Reggine i time, barem nakratko, stali rame uz rame Interu, Laziju i Udineseu pri samom vrhu ljestvice. Što se same utakmice tiče, domaćini su od početka krenuli u ostvarenje misije osvajanja sva tri boda i tijekom prvog poluvremena nekoliko su puta ozbiljno zaprijetili vratima gostiju. Najraspoloženiji je bio Jovetić, koji je odličnim pokušajima u 25. te 31. minuti dobro zagrijao gostujućeg vratara Campagnola.

Ključni trenutak susreta dogodio se u 39. minuti. Napadač Viola, Santana, sam je krenuo prema gostujućim vratima, na što ga je Campagnolo srušio u prostoru i Reggini tako donio dvostruku nevolju: sudac je pokazao na bijelu točku, ali i Campagnolu put prema svlačionici. Najstrožu kaznu za domaćine sigurno je realizirao Pazzini i drugi vratar Reggine, Puggioni, tu nije mogao napraviti ništa.

Drugo poluvrijeme donijelo je ipak nešto mirniju igru, uz nekoliko poluprilika gostiju da dođu do izjednačenja. Najopasniji je bio pokušaj Carmone u 58. minuti kada je veznjak gostiju gađao iznad grede. No, ni Viole nisu mirovale. Igrala se 75. minuta kada je Gilardino zatresao mrežu Reggine i Fiorentini donio prednost od 2:0. Šest minuta kasnije Gila se ponovno upisao u strijelce, dojučerašnji napadač Milana odlično je reagirao na dugu loptu Gobbija i s ruba prostora matirao Puggionija za konačnih 3:0 i vrijednu pobjedu domaćina. Ova dva pogotka Gilardinu su ujedno i slavljenička. Naime, trenutno najbolji strijelac Viola je s ova dva pogotka dostigao brojku od točno sto postignutih golova u svojoj karijeri. S obzirom na to da mu je ovo već šesti pogodak u sedam odigranih kola Serie A, više nego izvjesno je da Gilardino, na radost navijača Fiorentine, na tome neće stati.