Lille

Lille otkinuo bodove Lyonu

Maja Giljanović • subota, 18.10.2008.

"Puelove bebe" koje je sadašnji trener Lyona, a prethodno sedam sezona za kormilom Lillea Claude Puel mic-po-mic uvodio u žrvanj Le Championnata odnio je bod odnosno otkinuo dva prvacima s Gerlanda...

Lyon je u posljednjoj utakmici večerašnjeg programa 9. kola pred svojim navijačima osvojio samo bod - Lavovi su nakon debakla protiv Rennesa (3:) prije reprezentativne pauze tražili tri boda, ali u konačnici mogu biti sretni što su izbjegli i drugi ovosezonski poraz.

Gosti iz Lillea su, naime, dvaput vodili. Prvo golom Ramija u 14. minuti prije nego su, da stvari za Les Dogues budu još poraznije, sami izjednačili autogolom Chedjoua u 24. minuti. Drugi put, pak, nakon sat vremena igre preko Michela Bastosa da bi 15 minuta prije kraja Grosso svojim prvijencem sezone postavio rezultat na 2:2.

Lyon usprkos samo remiju i dalje vodi - imaju tri boda prednosti ispred Bordeauxa i Toulousea - ali su izgubili auru nepobjedivosti na svom Gerlandu nakon četiri trijumfa ove sezone protiv Toulousea, Grenoblea, Nice i Nancyja.

LOSC je s druge strane u kojem je nekadašnji zagrebaš Marko Marić utakmicu odgledao s klupe za pričuve prekinuo seriju od tri uzastopne pobjede (Valenciennes, Monaco, Auxerre), ali i dalje su - šestu prvenstvenu utakmicu u nizu neporaženi. Ne čudi stoga da su nakon 9. odigranih kola na visokom petom mjestu s pet bodova manje od Lyona.

Sutra još Auxerre dočekuje Rennes, Le Mans Nancy, a trenutno četvrti Marseille gostuje protiv Valenciennesa.