Repeša posramio Bagarićev Fortitudo

Vedran Babić • subota, 18.10.2008.

U prvom susretu drugog kola talijanske lige Lottomatica vođena našim izbornikom Jasminom Repešom savladala je domaći Fortitudo s uvjerljivih 82:58...

Prošlogodišnji viceprvaci iz Rima s lakoćom su prohujali Bolognom u lovu na drugu ovosezonsku pobjedu. Već nakon početnih deset minuta prednost gostiju narasla je na 24:9, a na odmor se otišlo s velikih plus 20. Momčad Jasmina Repeše funkcionirala je perfektno u svakom pogledu obrane i napada, a to se i odrazilo na rezultat.

Lottomatica je do kraja utakmice igrala rutinirano s velikom zalihom u džepu. Fortitudo se tek u 36. minuti uspio primaknuti na 11 razlike (54:65), ali su gosti u narednim minutama napravili seriju od 17:4 i zaključili utakmicu s visokih 24 razlike.

U Repešinom pobjedničkom sastavu strijelci su prilično ravnomjerno rasporedili postignute koševe, pa su tako četvorica imala dvoznamenkasti učinak. Ipak, najefikasniji među njima bio je Slovenac Primož Brezec s 19 koševa. Kod domaćina Joseph Forte je ubacio 16, a Stefano Mancinelli 13, dok je naš Dalibor Bagarić odigrao sedam minuta i postigao dva koša, oba s linije slobodnih bacanja.

Lega A Basket, 2. kolo: Fortitudo Bologna - Lottomatica Roma 58:82 (9:24, 17:22, 18:17, 14:19).