Barca i dalje bez greške

Goran Markuš • nedjelja, 19.10.2008.

Završeno je i sedmo kolo Asobal lige, a Barcelona je i dalje jedini klub sa osvojenim maksimalnim brojem bodova. Slijedi ih Ademar sa jednim odnosno San Antonio sa dva boda zaostatka…

Iako gosti bolje otvaraju susret i u 11. minuti golom Damira Dukića (8 golova) bježe na odličnih 5:8, domaćini nošeni Albertom Rocasom Comasom (6 golova) samo šest minuta kasnije izjednačavaju rezultat. Nakon toga slijedi show Jespera Briana Noddesboa (7 golova) koji predvodi 6:0 seriju čime Barcelona potpuno zasluženo preuzima vodstvo koje rutinski čuva do kraja poluvremena.

Iako Dukić na samom startu drugog poluvremena ponovno vraća svoju momčad u vodstvo, Barcelona pritišće i u 37. minuti okreće rezultat u svoju korist nakon čega slijedi rutinsko privođenje utakmice kraju. Uz Noddesboa najefikasniji je bio Demetrio Lozano Jarque (8 golova) dok je Jorge Maqueda Peno sa svojih devet golova ponio titulu najboljeg strijelca susreta.

U srazu Ademara i Cuenca domaćini su bez većih problema, konstantno kontrolirajući rezultat stigli do nove pobjede i tako sačuvali drugo mjesto, odmah iza vodeće Barcelone. Vrlo aktivni su bili i hrvatski igrači. Najefikasniji je bio Damir Bičanić (5 golova), a slijede ga Denis Buntić (4 gola) i Igor Kos (2 gola). Mirko Alilović je ubilježio pet obrana od kojih je jedna upućena i s crte sedmerca.

Ciudad Real, klub našeg Petra Metličića (2 gola) također je bez ikakvih problema stigao do pobjede protiv Octavio Pilotes Posade. Već u 11. minuti domaćini imaju +6 kojih čuvaju do kraja poluvremena. Iako gosti nešto bolje otvaraju drugih 30 minuta odličnom završnicom domaćini dolaze do konačnih +11. Sa šest golova najefikasniji igrač na parketu bio je Luc Abalo.

Do jedine gostujuće pobjede stigao je San Antonio svladavši domaći Granollers 29:32. Do 15. minute igralo se "gol za gol", no tada gosti zasluženo preuzimaju prednost koju čuvaju do samog kraja susreta. Joan Canellas Reixach sa svojih je sedam golova bio najučinkovitiji igrač na utakmici.

Susret s najmanje golova (samo 35) pripao je domaćoj Almeriji koja se nakon minimalnog zaostatka na poluvremenu u nastavku čvrsto postavila i odličnom završnicom stigla do nova dva boda u prvenstvu. Eloy Felez Reyes (7 golova) uvjerljivo je pokupio titulu najefikasnijeg igrača susreta.

Asobal, sedmo kolo:
Keymare Almería - J.D. Arrate 18:17, Pevafersa Valladolid - CAI BM. Aragon 33:28, S.D. Teucro -C . BM. Torrevieja 29:29, BM. Ciudad Real - Octavio Pilotes Posada 35:24, F.C. Barcelona Borges - BM. Alcobendas 35:31, Fraikin BM.Granollers - Portland San Antonio 29:32, Naturhouse La Rioja - BM. Antequera 24:24, Reale Ademar - Cuenca 34:27