Buzet i dalje uvjerljiv

Goran Markuš • nedjelja, 19.10.2008.

Nakon pet kola 1. Dukat HRL Buzet je i dalje neporažen, a najnovija žrtva bili su igrači Kaštela Adriachem. Tako Buzet ostaje potpuno usamljen na samom vrhu, a najbliži protivnici, rukometaši iz Zadra i Đakova, već sada zaostaju za velika četiri boda…

Nakon teške pobjede kod kuće protiv Solina u četvrtom kolu 1. Dukat HRL Buzet je putovao u goste Kašteli Adriachem protiv koje je slijedila jedna mirnija i sigurnija utakmica koja završava sigurnom pobjedom gostiju. Pred nešto više od 300-njak gledatelja Buzet je već do poluvremena izgradio solidnu prednost od četiri gola da bi nakon 60 minuta stigao do nove pobjede rezultatom 27:32.

Do jučer prvi pratitelj vodećeg Buzeta, momčad Preloga kiksala je kod kuće protiv solidnog Zadra koji se unatoč lošijem startu sezone sada probija na odlično drugo mjesto. Utakmica je pomalo sličila i onoj današnjoj između Kaštela i Buzeta. Gosti su kontrolirali gotovo cijeli susret otišavši na pauzu sa +2 da bi do kraja utakmice razliku povećali za još jedan gol.

Pobjedom protiv Slatine, također u gostima, rukometaši Đakova su ti koji sa Zadrom dijele odlično drugo mjesto u ukupnom poretku. Pobjednik ovog susreta također je bio poznat od samog početka iako je nešto više od 400-njak navijača uporno bodrilo domaću momčad nadajući se čudesnom povratku u posljednjim minutama.

Najdublje u poretku pada Gorica koja je u Županji preživjela i svoj treći ovosezonski poraz. Uz pomoć nešto više od 300 gledatelja domaća Županja žustro otvara susret i nakon 30 minuta na odmor odlazi sa solidna dva gola prednosti koja do kraja susreta rastu na konačnih +5.

Do svoje prve ovosezonske pobjede stigli su i rukometaši Trogira. Žrtva je bila Arena Jadrograd koja je puno bolje ušla u susret te na odmor krenula sa minimalnih +1 prednosti. Međutim, domaćini se odlično postavljaju u obrani istovremeno maksimalno iskorištavajući svaki napad što rezultira preuzimanjem vodstva i rutinskom pobjedom sa tri poena prednosti.

Još jedno manje iznenađenje priredili su igrači Solina svojim gostima iz Crikvenice otevši im jedan bod u drugih 30 minuta igre. Naime, nakon prvog poluvremena Crikveničani zasluženo na odmor odlaze sa dva poena prednosti, no domaćini se vraćaju na najbolji mogući način i timskom igrom uspijevaju izboriti 27:27 i još jedan vrlo vrijedan bod u prvenstvu.