T-Mobile Bundesliga, 14. kolo, 24.10.2008, 20:30 h
Salzburg 7:3 Kapfenberg
Kapfenberg

Sedmica Salzburga

Goran Tomičić • subota, 25.10.2008.

U prvoj utakmici 14. kola austrijske Bundeslige Salzburg je na domaćem terenu svladao Kapfenberg s uvjerljivih 7:3. Janko je, nakon četiri pogotka Altachu u prošlom kolu, ovog puta pogodio samo tri puta...

Mrežu Kapfenberga je u 27. minuti načeo Jezek lijepim pogotkom iz slobodnog udarca. Već dvije minute kasnije strijelac je postao asistent, a Pitak je povisio rezultat. Slično je bilo i u posljednjoj minuti prvog dijela, kad je Jezek pored neoprezne obrane Kapfenberga pronašao Janka, a on je lako poslao loptu u mrežu.

Sjajni Janko je odmah u 46. minuti postigao svoj drugi pogodak, a deset minuta kasnije je Zickler pogodio za 5:0. Potom su gosti uspjeli smanjiti preko Fukala, ali je Zickler odmah u idućem napadu vratio Salzburgu pet golova prednosti. U 69. minuti je Felfernig svladao domaćeg vratara, a devet minuta kasnije je Janko s bijele točke postigao još jedan pogodak. Konačnih 7:3 je u 82. minuti postavio Fukal. Niko Kovač i Manuel Pamić nisu nastupili.