Bazina strijelac, Sturm uvjerljiv

Goran Tomičić • nedjelja, 26.10.2008.

Sturm je na domaćem terenu lako svladao Altach, a Rapid je bio bolji od Mattersburga. Iznenađenje kola je pobjeda Rapida protiv bečke Austrije, a taj ishod je omogućio Salzburgu ostanak na vrhu...

Ried je poveo u 19. minuti, kad je Rodriguez okrunio lijepu akciju Drechsela i Bergera. Taj rezultat je na semaforu bio do 55. minute, a onda je Lexa iz slobodnog udarca pronašao Burgstallera, koji je glavom pogodio za 3:0.

U 82. minuti je Salihi poslao još jednu loptu u mrežu bečke Austrije, a tri minute kasnije je Bazina iz slobodnog udarca postavio konačnih 3:1. Naš napadač je odigrao svih 90 minuta. Ried je i nakon sedmog nastupa na domaćem terenu ostao neporažen, dok je Austria Beč nakon ove utakmice pala na drugo mjesto ljestvice s bodom manje od Salzburga.

Utakmica Rapida i Mattersburga odlučena je u 59. minuti, kad je Drazan ubacio, a Maierhofer je glavom donio pobjedu Rapidu. Tokić je odigrao cijelu utakmicu.

Altach je uvjerljivim porazom u Grazu ostao na posljednjem mjestu. Hlinka je u 22. minuti pogodio za vodstvo domaćina, a deset minuta kasnije je Hölzl povisio. Vratar Altacha je u 39. minuti opet vadio loptu iz mreže nakon udarca Kienzla, a pet minuta nakon toga se u strijelce upisao i Haas. U drugom dijelu su za konačnih 6:0 strijelci još jednom bili Haas i Hölzl.