Klasnića neće gol, novi kiks Lyona

Maja Giljanović • subota, 25.10.2008.

Hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić ni u 10. kolu Le Championnata nije uspio zabiti svoj prvijenac u Nantesovom dresu. 28-godišnjaka kritike medija navodno odveć ne brinu, ali navijači su sve nervozniji osobito nakon večerašnjeg gubitka bodova kod slabašnog Lorienta...

Les Merlus su protiv Nantesa ubilježili svoju samo drugu pobjedu - prva im datira još iz prvog kola protiv Le Mansa - Kanarinci su naprotiv prekinuli mini-seriju ostvarenu protiv Grenoblea i Saint Etiennea kojom su se uspeli na 14. mjesto.

Najslabija momčad pred vlastitim navijačima jer Lorient je dosad na Moustoiru osvojio samo dva boda slavio je, međutim, večeras golovima Abriela u 31., Morela u 54. i Gameira u 76. minuti, a Klasnić koji je odigrao svih 90 minuta usprkos trudu posve se uklopio u sivilo bezopasnog Nantesa koji zapravo nijednom nije opasnije priprijetio vrataru Capponeu.

Bordeaux je sjajan tjedan u kojem je u Ligi prvaka protiv Cluja stigao do svoja prva tri boda i u prošlom kolu Le Championnata slavio protiv Monaca zamalo zaokružio još i trijumfom u Nici. Žirondinci su remizirali, ali će se izjednačujući gol Nice još dugo povlačiti po medijima. Gosti su vodili golčinom Wendela iz slobodnog udarca s više od 35 metara iz 11. minute te Cavenaghijevim jedanaestercem u 57. minuti prije nego je Mouloungui smanjio u 84., a Remy u čak šestoj minuti sudačke nadoknade iz nepostojećeg penala donio i Nici i Bordeauxu treći ovosezonski remi.

Lavovi su, pak, definitivno izgubili auru nedodirljivosti koja je zadnjih sedam godina pratila prvake sa Gerlanda. Lyon je u Auxerreu 17. svibnja proslavio lanjsku titulu, a na l'Abbe Deschampsu je u zadnjih osam utakmica sedam puta uzimao sva tri boda, a jednom čak "samo" bod. Ovog puta ih je čini se koštala i fizički i psihički iscrpljujuća utakmica u Bukureštu protiv Steaue te su odigravši samo 0:0, a obje su momčadi milimetri dijelili od gola - Keita je, naime, pogodio prečku u 7., a Jelen stativu u 64. minuti - propustili ostvariti sedmu prvenstvenu pobjedu. Još su uvijek prvi, ali pobijedi li Marseille sutra PSG na svom Velodromeu prestići će ih.

Remizirali su još i Rennes i Le Mans te Lille i Caen. Le Mans je dvaput vodio, ali su se Rouge et Noir dvaput zahvaljujući Briandu (15.) i Pagisu (78.) vraćali, a Lille je našeg Marka Marića - nekadašnji zagrebaš nije igrao - prosuo dva gola (oba Obraniaka u 8. i 39.) razlike.

Najgori napad lige, Le Havre je do večeras zabio samo šest golova, prekinuo je crnu seriju od tri uzastopna poraza i usprkos vodstvu Valenciennesa (Pieroni odmah u 2. minuti) slavio golovima, trećim (24.) i četvrtim (48.) ove sezone, prekaljenog Jean-Michela Lesagea.

Le Championnat, 10. kolo:
Auxerre - Lyon 0:0, Rennes - Le Mans 2:2, Nice - Bordeaux 2:2, Lille - Caen 2:2, Lorinet - Nantes 3:0, Le Havre - Valenciennes 2:1