Juventus se izvlači iz krize

Ivana Spahija • subota, 25.10.2008.

Gradski derbi Juventusa i Torina u osmom kolu Serie A ipak nije ponudio veće iznenađenje. Stara dama je minimalnom pobjedom uzela sva tri boda gradskom rivalu i time najavila izlazak iz nogometne krize. U drugom susretu dana bodove su podijelili Siena i Catania...

Napokon su nogometaši Juventusa dočekali bolje dane u domaćem prvenstvu. Nakon serije od tri uzastopna remija te najnovijeg poraza od Napolija u susretu sedmog kola, izabranici Claudija Ranierija okus pobjede osjetili su u utakmici Lige prvaka, gdje su priredili jedno od većih iznenađenja na domaćem terenu svladavši madridski Real. Stara dama je prokletstvo bez pobjede prekinula i u Serie A, u gradskom derbiju s Torinom, tzv. derbiju "della Mole", Juventus je uzeo sva tri boda minimalnom pobjedom od 1:0. Naš Dario Knežević, tragičar susreta s Napolijem, u ovoj utakmici nije dobio priliku iskazati se na terenu te je svih 90 minuta proveo na klupi Juventusa.

"Domaćini" su od početka krenuli silovito, Sissoko je već u šestoj minuti opasno zaprijetio vratima Torina kada je njegov volej s ruba prostora završio malo pokraj gola Calderonija. Sissoko je ponovno zaprijetio i u desetoj minuti, "projektilom" s preko 30 metara udaljenosti dobro je zagrijao Calderonija natjeravši ga na intervenciju. Sreću je iskušao i kapetan Del Piero koji je u 28. minuti iz slobodnog udarca potražio vrata gostiju, no Calderoni je i tu bio na visini zadatka. Torino je vratima Stare dame ozbiljnije zaprijetio tek u 33. minuti kada je Bianchi lobom pokušao prebaciti Manningera, ali je to izveo prilično loše te se lopta zaustavila na putu prema praznim vratima Juventusa.

Otvaranje drugog dijela bilo je sretno za od početka dominantni Juventus. U 48. minuti Amauri je dobro probio po lijevoj strani obrane Torina, "prodao tunel" Di Loretu i s lakoćom loptu provukao ispod Calderonija za vodstvo Juventusa od 1:0. Nakon tog pogotka i željenog vodstva, domaćini kao da su stali, a nogometaši Torina pokušavali su doći do izjednačenja. U 60. minuti je pokušaj Diane jedva raščistio Legrottaglie, a volej Di Loreta u 75. minuti završio je iznad grede gola Juventusa. Utakmica je tako privedena kraju s konačnih 1:0 za Juventus, čime Ranieri i društvo mogu biti itekako zadovoljni. Stara dama je napokon razbila prokletstvo bez pobjede, a s nova tri boda u džepu uspela se na deseto mjesto na ljestvici.

U drugom susretu kola bodove su podijelile Siena i Catania koje su u Sieni odigrale miroljubivih 1:1. Do 75. minuti gledatelji nisu vidjeli pogodak, a upravo tada je Calaio glavom donio prednost domaćinima. Pet minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac za goste sa Sicilije, a najstrožu kaznu realizirao je Mascara za konačnih 1:1 i podjelu bodova iz ovog dvoboja. Siena nakon osam odigranih kola ima devet bodova i nalazi se na 13. mjestu na ljestvici, dok se Catania, barem nakratko, s 15 bodova našla na drugom mjestu, sa samo bodom zaostatka za Interom koji ima i utakmicu manje.