Roda šokirala PSV

Vedran Babić • subota, 25.10.2008.

Sedmo kolo nizozemskog prvenstva nije bilo sretno za aktualne prvake PSV, koji su u Eindhovenu s 3:2 iznenađujuće posrnuli protiv Rode. U ostalim utakmicama AZ i Groningen su uvjerljivim pobjedama izbili na vrh tablice, dok su Willem II i De Graafschap podijelili bodove...

Prvoligaške muke po PSV-u se nastavljaju. Nakon što su sredinom tjedna ostvarili prvu pobjedu u Ligi prvaka protiv Marseillea, gostovanje momčadi bez ijedne pobjede u prvenstvu bio je naizgled idealan za nastavak pobjedničke serije. No, s tim se nisu složili momci iz Kerkradea, u ligi poznati pod nazivom "Ponos juga".

Nogometaši Rode iskoristili su "toplo - hladnu" formu nizozemskog prvaka te su sa Philips stadiona otišli s punim plijenom. U 19. je minuti Anouar Hadouir doveo goste u vodstvo, a na 2:0 povisio je početkom nastavka Andres Oper. Nadu domaćinima je vratio mladi Mađar Balazs Dzsudzsak u 60., ali samo pet minuta kasnije Boldizsar Bodor stupa na scenu i zabija za 3:1.

Danko Lazović u 79. je minuti uspio smanjiti, ali ne i spriječiti treći poraz PSV-a ove sezone, koji ih od vodećeg dvojca, Groningena i AZ-a, sada odvaja na četiri, odnosno tri boda.

Upravo su i Groningen i AZ upisali identične pobjede (3:0) pred svojim navijačima. Groningen je nadigrao Spartu dvama pogocima Pettera Anderssona i jednim Marcusa Berga, dok je AZ rutinirano savladao "fenjeraše" Volendam, nanijevši im i sedmi poraz u sezoni. Dva pogotka su djelo Maartena Martensa, a jedan Mounira El Hamdaouija.

U dvoboju dvaju klubova iz srednjeg doma ljestvice Willem II i De Graafschap su odigrali miroljubivo, 1:1. Gosti su poveli u 16. minuti preko Jasona Oosta, a domaćini su poravnali u 68. pogotkom Franka Demougea.