Pranjić zabio Feyenoordu

Vedran Babić • nedjelja, 26.10.2008.

Odigrana su i preostala četiri susreta 7. kola nizozemskog prvenstva. Heerenveen je na gostovanju kod Feyenoorda prosuo 2:0 uz pogodak našeg Danijela Pranjića, dok je Ajax s 2:0 porazio NEC. Utrecht i NAC odigrali su bez golova, a Twente je od Vitessea bio bolji 2:0...

Najbolja sezona karijere Danijela Pranjića, barem kad su pogoci u pitanju, se nastavlja. Hrvatski reprezentativac zabio je svoj osmi ligaški gol kada je u 48. minuti iskoristio asistenciju Grindheima za 2:0 protiv Feyenoorda na De Kujpu. Domaćine je načeo Henrique u 35.

No, iako se nalaze u velikoj krizi, nogometaši Feyenoorda nisu se predali te su pogocima Roya Makaaya u 69. i Michaela Molsa u prvoj minuti sučeve nadoknade spasili bod. Međutim, razloga za zadovoljstvo neće biti previše jer se momčad još uvijek nalazi na sramotnom 15. mjestu Eredivisie sa samo pet bodova iz sedam utakmica.

Formu, pak, polako diže Ajax. Drugu uzastopnu pobjedu ostvarili su pred svojim navijačima protiv "Dinamovog" NEC-a. Klaas Jan Huntelaar i Luis Suarez bili su strijelci u pobjedi koja Kopljanike približava na tri boda od vodećeg Groningena. Dario Cvitanich započeo je utakmicu u početnom sastavu, ali je već u 13. minuti morao napustiti travnjak zbog ozljede.

Momčad NAC-a iz Brede zapela je u Utrechtu odigravši remi bez pogodaka i tako su propustili priliku sami izbiti na vrh prvenstvene ljestvice. Twente je pogocima Marka Arnautovica porazio Vitesse i zasjeo na četvrto mjesto.