Međimurje 34:28 Zamet
Zamet

Do bodova ali teško

Ivana Strahija • nedjelja, 26.10.2008.

Susret Perutnine Pipo IPC i Zameta druga je utakmica Premijer lige koju smo u svega par dana pogledali u Čakovcu. Domaći rukometaši odigrali su u devet dana čak četiri teške utakmice, što jest ostavilo traga na njima, no ipak se nisu opustili prije vremena.

Premijer liga, 7. kolo

Perutnina Pipo IPC – Zamet 34:28 (18:14)
Čakovec, dvorana GOC-a, gledatelja 200
Suci: Kasunić, Matovina (Karlovac)

Perutnina Pipo IPC: Pažin 5, Arnaudovski 7 (3), Varga 2, Barić 1, Zadravec, Pašalić 2 (2), Turk, Krajner 2, Herman, Čavar 8, Kovačić, Mesarić 7

Obrane: Lončar 2, Sladoljev 14+1
Sedmerci: 5/6
Isključenja: 8 minuta

Zamet: Hrvatin 10 (2), Tandara 2, Černeka 5, Kozina 1, Ćosić 1, Horvat, Sekulić 3, Bukvić. Kosanović 6 (1), Erstić, Vidović, Đurica

Obrane: Bobanović -, Karabatić 21+1
Sedmerci: 3/4
Isključenja: 10 minuta

Utakmica Pipa i Zameta započinje dobro, u nepunih je pet minuta na parketu Graditeljske škole palo šest pogodaka, po tri sa svake strane, a svaki je vratar ubilježio i jednu obranu. No, nakon 3:3 domaći rade seriju od četiri pogotka (Čavar, Krajner, Pašalić i Arnaudovski) pa se lakše diše, barem za momke u zeleno-žutim dresovima.

Mesarić igra ali…

Nakon četiri mjeseca van parketa konačno je za Pipo zaigrao Danijel Mesarić, a razlika u postavi s njim ili bez njega je praktički nemjerljiva. No, mladi igrač je još pred dva tjedna trebao na operaciju kojom bi mu se presadio dio kosti u palčanu, koja je napukla i neće zarasti sama od sebe: "Odustao sam od operacije jer želim igrati. Malo me boli, no razgovarao sam s predsjednikom Kavranom, sanirat ćemo i to uskoro", rekao je Mesarić

Susret se nastavlja u sličnom tempu, i uz pokoji promašaj, ali vrlo dobre kontre, Pipo ima +7 kod 14:7, nakon dva krasna pogotka zaliječenog Mesarića i jednog agilnog Čavara. Zatim domaći počinju s nerezonskim šutevima i besmislenim pogreškama u obrani, a kako je na golu Zameta stajao i razbranjeni Karabatić, do isteka prvih 30 minuta Riječani smanjuju na podnošljivijih –4 kod 18:14.

Ovdje treba reći da su u posljednjim minutama poluvremena isključena čak četiri igrača, po dva se svake strane, no višak mjesta na parketu bolje su iskoristili gosti, koji su čak izborili i sedmerac u završnici.

Pogocima Kozine i Kosanovića gosti se približavaju na neugodnih –2 početkom drugog dijela i drže Pipo na "kratkoj uzici" sve do desetak posljednjih minuta susreta, kad nakon 25:23 Pipo konačno radi seriju 5-1 i zahvaljujući ponajprije Čavaru i Arnaudovskom odlazi opet na +7. Do kraja su domaći uspjeli ostaviti dovoljni razmak od gostiju, pa susret završava 34:28.

Proigrao i Pažin

Iz Osijeka pristigli Josip Pažin odlično je odradio susret s Zametom, i konačno zavrijedio povjerenje koje mu je ukazao trener Borković. I on je sam zadovoljan igrom, posebice u obrani: "Mislim da smo u prvih pet kola igrali jako lošu obranu, a kad smo malo stisnuli odmah je došao i rezultat. Treba reći da smo jako umorni i noge su nam teške, što se posebno vidjelo u drugom dijelu susreta s Riječanima", rekao je Pažin.

Nakon utakmice je gostujući trener Drago Žiljak je kazao: "Moja je ekipa danas pokazala i svoje dobre i svoje loše strane. Kad smo popustili u obrani i bili dekoncentrirani Pipo je to znao iskoristiti, dokazali su da su bolja momčad. Iako je naš vratar obranio mnogo, mnogo smo i primili, što mi kaže da treba posložiti obranu i stvoriti bazu za ovu mladu ekipu."

Domaći strateg Josip Borković pohvalio je svoje momke, koji su odigrali mnogo bolje no dva dana ranije protiv Dubrave: "Svakako je rezultat mogao biti i uvjerljiviji, opet smo promašili puno zicera, no neću se žaliti, pobjeda je tu. Mi se još tražimo, pogotovo u obrani i dobro će nam doći ova pauza koja je pred nama da se malo konsolidiramo."