Siscia 32:25 Umag
Umag

Siščani rutinski preko Umaga

Branimir Korać • nedjelja, 26.10.2008.

U sedmom kolu Premijer Dukat lige Siscia je u SD Brezovica svladao rukometaše Umaga 32:25. Bila je to rutinska pobjeda Siščana koji su dominirali cijelim susretom i nisu dopuštali gostima da ozbiljnije zaprijete...

SISCIA - UMAG 32:25 (15:11)

SD Brezovica, gledatelja 500

Suci: Ivan Klapež, Ivan Pervan (obojica Trilj)

Vezane vijesti

Siscia: Svalina 2, Kavran 1, Olić 1, Ražić 2, Bouček, Džono 1, Baltić 5, Bešlić 9, Somić, Halkić 3(3), Butorac 2(1), Turan, Gojun 4, Bogunović 2. Trener: Slavko Goluža.

Umag: Gudić 3, Vujić 3, Ibrahimbegović, Tomašev 5(4), Laković, Srebrnić, Kolec 1, Stapar, Petrić, Pribanić 2, Grgić 4, Jurjević 1, Bešić, Klinčarov 5. Trener: Jakša Orlić.

Sedmerci: Siscia 4/6, Umag 3/3

Isključenja: 10 minuta (Ražić, Baltić, Gojun 2, Bogunović), Umag 12 minuta (Gudić 2, Kolec, Jurjević, Klinčarov 2).

Nakon dvije utakmice bez pobjede, rukometaši Siscije imali su pred sobom imperativ pobjede. U Brezovici su ugostili ekipu Umaga i u susret ušli kao favoriti te su od prve minute opravdavali taj naziv.

U utakmicu je odlično krenuo vratar Branimir Bouček koji je već u prve tri minute skinuo tri čista zicera i Siscia je brzo stigla do prednosti. Gosti su se uspjeli s 4:1 približiti na 4:3 i do kraja susreta više nisu niti jednom bili toliko blizu.

Siscia je nakon tih 4:3 zaigrala agresivnije u obrani i napravila seriju 3:0 koja ju je odvela u mirne vode. Svi udarci gostiju s vanjskih pozicija ili su bili neprecizni ili ih je skidao raspoloženi Bouček, gotovo sve golove u prvom dijelu postizali su ili s krila ili iz kontranapada.

Na odmor se otišlo s prednosti Siscije 15:11, a već na startu drugog dijela Siščani završavaju priče. Prvo bježe na 19:13, a zatim i na 23:15 i gosti jedino što uspijevaju do kraja susreta je umanjiti ovaj visoki poraz.

U domaćem sastavu osim vratara Boučeka treba izdvojiti Tomislava Bešlića koji je s devet golova bio najefikasniji kod domaćina te Tihomira Baltića koji je dodao pet golova. Kod gostiju vrlo dobro branio je Petrić koji je skupio 13 obrana dok su Tomašev i Klinčarov postigli po pet golova.