Modrić i Redknapp oživjeli Spurse

Marin Vuković • nedjelja, 26.10.2008.

Čini se da je dolazak Harryja Redknappa na klupu Tottenhama učinio upravo onakav pozitivni šok kakvome su se nadali čelnici Tottenhama kada su sinoć u roku od samo nekoliko sati izmijenili čitav stručni stožer. U prvoj utakmici pod Redknappovim vodstvom Spursi su upisali i prvu pobjedu u ovoj sezoni Premiershipa, a fantastičnu utakmicu odigrao je Luka Modrić, prema mnogima najbolji igrač utakmice.

Teško je vjerovati da je Harry Redknapp imao dovoljno vremena da u potpunosti dovede u red raštimani orkestar pod imenom Tottenham Hotspur. U samo nekoliko sati koliko je proveo na White Hart Laneu nije mogao do kraja upoznati momčad ili učiniti kakve drastične taktičke promjene, ali ono što je učinio bilo je dovoljno za prvu prvenstvenu pobjedu ove sezone.

Na travnjak White Hart Lanea danas je istrčao jedan posve drukčiji Tottenham, momčad koja nakon dugo vremena nije razmišljala gubitnički i u kojoj je bilo i momčadskog duha i nogometnog vica, ali i požrtvovnosti. Spursi su po prvi put nakon početka sezone djelovali kao momčad, a u susretu s Boltonom stvorili su vjerojatno više prilika nego u cijelom dosadašnjem tijeku prvenstva.

Od novog Tottenhama koristi je imao i Luka Modrić, koji je večeras odigrao vjerojatno najbolju utakmicu u dresu Spursa. Luka je daleko više sudjelovao u napadačkim akcijama i u nekoliko navrata bio iznimno blizu postizanju svog prvog premierligaškog pogotka. Zaista je prava šteta da niti jedan od njegovih brojnih udaraca nije završio iza leđa Boltonova vratara. Svoje je zadaće u obrani besprijekorno odradio i Vedran Ćorluka, koji se vratio u momčad i odigrao svih 90 minuta.

Spursi su poveli u 17. minuti nakon lijepog ubačaja Davida Bentleya u srce šesnaesterca, gdje se našao Roman Pavljučenko i glavom zatresao mrežu, postigavši tako svoj prvi pogodak u Premiershipu. Spursi su prednost odnijeli i na odmor, a potom je početkom nastavka posao domaćinu olakšao Gavin McCann, zaradivši drugi žuti karton i isključenje.

Nakon isključenja na travnjaku je postojala samo Tottenhamova momčad, nizale su se prilike pred vratima Jaaskelainena, a konačnu potvrdu pobjede domaćini su izborili u 76. minuti. Nakon sjajnog voleja Modrića s ruba kaznenog prostora, vratar Boltona odbija loptu, a potom i ruši Darrena Benta. Isti je igrač izveo i najstrožu kaznu te postavio konačnih 2:0.

Tottenham je i dalje na dnu prvenstvene ljestvice, ali prema svemu prikazanome u današnjoj utakmici s punim optimizmom mogu gledati prema budućnosti. U sljedeća dva kola slijedi im pravi test mogućnosti, odmjerit će snage s Arsenalom i Liverpoolom.

Uvjerljive pobjede u devetom kolu upisali su i Aston Villa i Manchester City. City je na svom travnjaku s uvjerljivih 3:0 svladao Stoke City, a za sva tri pogotka zaslužan je fantastični Brazilac Robinho, koji je već nakon devet kola došao do svog prvog premierligaškog hat-tricka.

Još uvjerljivija bila je Aston Villa, koja je s gostovanja u Wiganu odnijela bodove i domaćinu utrpala čak četiri pogotka. U 22. minuti mrežu Wigana načeo je Gareth Barry s bijele točke, a konačni potop stigao je u drugom poluvremenu. Gabriel Agbonlahor, John Carew i Steve Sidwell dodali su po pogodak za završnih 0:4.

U večernjim satima odigrane su još dvije utakmice devetog kola. Arsenal je s Upton Parka također odnio tri boda, a do vodstva su došli pomalo sretno autogolom Juliena Fauberta. Prednost je udvostručio i pobjedu potvrdio Emmanuel Adebayor.

Portsmouth je nevjerojatnim razvojem događaja sinoć ostao bez trenera Redknappa, pa su momčad u današnjem susretu s Fulhamom preuzeli pomoćni treneri Tony Adams i Joe Jordan. Još značajnija vijest od toga je da se u momčad napokon vratio Niko Kranjčar, nakon dugog izbivanja s travnjaka ušao je u igru u 84. minuti utakmice.

Utakmica je završena podjelom bodova, a riješena je u drugom poluvremenu. Peter Crouch je donio prednost domaćinu u 61. minuti, a bod Fulhamu spasio Clint Dempsey samo tri minute prije kraja.