Hoffenheim nezaustavljiv

Petar Plevnik • srijeda, 29.10.2008.

Preostalih pet susreta desetog kola Bundeslige nije ponudilo nikakva iznenađenja. Hoffenheim je u Bochumu stigao do nove pobjede i povratka na prvo mjesto, a kao gosti slavili su i Bayern u Frankfurtu te Borussija u Kölnu. Na domaćem terenu uspješni su pak bili Hertha i HSV...

Mali Hoffenheim i dalje gazi sve pred sobom. Iako su na gostovanju u Bochumu domaćini već u drugoj minuti poveli preko Grotea, Hoffenheim u nastavku susreta radi preokret. Do izjednačenja gosti su stigli u 64. minuti preko Baa, da bi u 70. minuti Ibišević s bijele točke doveo Hoffenheim u vodstvo. Samo minutu kasnije BiH-reprezentativac i vodeći strijelac lige Ibišević asistira Carlosu Eduardu za konačnih 1:3.

Sličan scenarij viđen je i u Frankfurtu, gdje je do tri boda stigao Bayern. Nakon što su mreže mirovale u prvih 45 minuta, Eintracht u 55. minuti susreta dolazi u vodstvo zahvaljujući nespretnosti Demichelisa koji u vlastitu mrežu posprema centaršut Steinhöfera. Zadovoljstvo domaćih navijača trajalo je svega deset minuta, budući da Klose u 65. minuti pogotkom okončava odličnu kombinaciju Riberya i Schweinsteigera. Do sva tri boda Bayern je stigao samo pet minuta kasnije kada Ribery pogađa na asistenciju Klosea.

Do gostujuća tri boda stigla je i dortmundska Borussija, koja je četvrtu prvenstvenu pobjedu upisala u Kölnu. Žuto-crni iz Dortmunda, na čijoj je klupi bio Robert Kovač, svoju bolju igru okrunili su u 65. minuti kada Kringe na ubačaj Tinge donosi svojoj momčadi sva tri boda.

Nakon debakla na gostovanju kod Hoffenheima, HSV se svojim navijačima iskupio pobjedom protiv Stuttgarta. Domaćini su odlično otvorili susret te već u 17. minuti Trochowski iz 11-erca dovodi HSV u vodstvo. 1:0 stajalo je na semaforu sve do 74. minute kada domaćini spretno dolaze do drugog pogotka; u pokušaju da otkloni opasnost ispred svog gola Gomez je odbio loptu ravno na noge Mathijsena, a udarac nizozemskog braniča na putu do gola pogađa upravo Gomeza i vara Lehmanna za 2:0. U redovima HSV-a Mladen Petrić zamijenjen je u 71. minuti, dok je rastrčani Ivica Olić još jednom odigrao svih 90 minuta.

Domaću pobjedu upisala je i Hertha protiv Hannovera. Mreže su na Olimpijskom stadionu u Berlinu mirovale do 63. minute kada najbolji strijelac Herthe Pantelić iz blizine pogađa za 1:0. Pobjedu Herthe šest minuta prije kraja potvrdio je Voronin, da bi konačnih 3:0 u posljednoj minuti susreta postavio Domovchiyski. Josip Šimunić nije konkurirao za sastav Herthe.