Chelsea prekinuo Hullove snove

Marin Vuković • srijeda, 29.10.2008.

Hull City nije uspio produžiti niz od četiri uzastopne pobjede, u borbi za drugo mjesto na ljestvici na svom su stadionu uvjerljivo poraženi od Chelseaja. Uvjerljiv je bio i Manchester United koji je na Old Traffordu bez problema svladao West Ham, dok je Liverpool pomalo sretno došao do pobjede nad Portsmouthom i ostao usamljen na čelu Premiershipa.

Manchester United bez većih je problema upisao novu pobjedu, u posve jednosmjernoj utakmici gotovo bez ispaljenog metka na Old Traffordu je pao West Ham. Nakon svečanog uvoda u kojem je Cristianu Ronaldu uručen trofej za najboljeg igrača godine po izboru profesionalnih nogometaša, na travnjaku je postojala samo jedna momčad.

Veliko priznanje je, po svemu sudeći, portugalskom veznjaku poslužilo kao prava motivacija jer je u 14. minuti utakmice upravo on postigao vodeći pogodak Uniteda, kojeg je zatim prilično glasno i proslavio, odgovorivši tako na medijske "optužbe" kako ove sezone svoje pogotke proslavlja znatno "tiše" nego prošle.

Žestok pritisak Uniteda još je jednom urodio plodom nakon pola sata igre, kada je briljantnom minijaturom svog čuvara prevario Dimitar Berbatov i potom poslužio Ronalda za njegov drugi večerašnji pogodak. Bio je to i konačan ishod ove utakmice jer su mreže, usprkos velikoj dominaciji Uniteda, do kraja utakmice ostale u stanju mirovanja.

Nakon četiri uzastopne pobjede koje su Hull City lansirale u sam vrh engleskog nogometa, fantastičnoj seriji je ipak došao kraj. Samo tri minute bilo je potrebno Chelseaju da usmjeri utakmicu u svome smjeru, a za to se pobrinuo Frank Lampard lijepim pogotkom s ruba kaznenog prostora. Odmah nakon odmora gosti su udvostručili prednost, ovaj put loptu je u mrežu poslao Nicolas Anelka i već tada je bilo jasno kako će bodovi otputovati u London. Potvrda toga stigla je 15 minuta prije kraja kada Florent Malouda postavlja konačnih 0:3.

Vodeća momčad Premiershipa se nakon sjajne pobjede na Stamford Bridgeu dugo mučila s Portsmouthom na Anfieldu, a na kraju je do pobjede stigla pogotkom iz jedanaesterca. Gosti su odolijevali svim nasrtajima Redsa sve do 76. minute kada je Papa Bouba Diop igrao rukom u kaznenom prostoru, a s bijele točke Steven Gerrard donio minimalnu pobjedu domaćinu. Niko Kranjčar i u ovoj je utakmici dobio priliku, u igru je ušao u 64. minuti umjesto Traorea.

Pobjedom od 3:2 nad Blackburnom, Aston Villa će večer završiti na četvrtom mjestu prvenstvene ljestvice. Usprkos pogotku Warnocka, koji je nakon pola sata igre donio prednost Roversima, Luke Young, Gareth Barry i Gabriel Agbonlahor svojim su pogocima preokrenuli utakmicu, a konačnih 3:2 postavio je Brett Emerton u sudačkoj nadoknadi.

Manchester City nastavlja sa sistemom toplo-hladno, pa nakon uvjerljive pobjede na svom stadionu upisuje novi poraz, ovaj put od Middlesbrougha, koji je golovima Afonsa Alvesa i Garyja O'Neila došao do vrijednih bodova. Još su dvije momčadi s dna ljestvice upisale pobjede, Stoke City je svladao Sunderland, a Fulham izborio pobjedu nad Wiganom.

Nakon što je donio bod Evertonu u susretu protiv Manchester Uniteda, Marouane Fellaini je Evertonu donio i bodove protiv Boltona, pogodivši u sudačkoj nadoknadi za minimalnih, ali posve dovoljnih 0:1.