Real produbio krizu

Branko Barić • nedjelja, 02.11.2008.

Tau Ceramica nastavila je s odličnim igrama i rezultatima ove sezone. U šestom kolu ubilježili su svoju petu pobjedu i to protiv kraljevskog kluba u kojem već počinje zvoniti zvono za uzbunu...

U derbi kola ACB lige ove dvije momčadi ušle su u potpuno različitim raspoloženjima uvjetovanim ovotjednim euroligaškim nastupima. Tau Ceramica je izvukla tešku pobjedu u Ljubljani, a Real je Beogradu doživio svoj prvi poraz u 13 međusobnih susreta s Partizanom. Susret je bio otvoren i izjednačen prvih 20 minuta, a onda domaćini na krilima Igora Rakočevića odlaze na nedostižnih 70:53 na kraju treće četvrtine. Gosti iz Madrida u posljednjoj dionici pokušavaju očajnički preokrenuti situaciju; zahvaljujući zonskoj obrani uspijevaju tri minute prije kraja smanjiti na minus sedam, no dalje od toga nije išlo. Momčad Duška Ivanovića na koncu posve zasluženo dolazi do pobjede rezultatom 91:81.

Rakočević je prvo ime susreta s 26 poena, a pratio ga je Pablo Prigioni s 15 i pet asistencija. Stanko Barać je za 15 minuta provedenih u igri ubacio pet poena uz isto toliko skokova. Luis Bullock s 22 poena, te Felipe Reyes s 20 poena i osam skokova najbolji su pojedinci u redovima Reala, za kojeg opet nije nastupio Marko Tomas.

Kraljevskom klubu ovo je treći poraz u pet odigranih susreta, što ih trenutno svrstava na poražavajuće 11. mjesto prvenstvene tablice.