Jedino Banić i Pašalić do bodova

Sanja Čalić • nedjelja, 02.11.2008.

Šesto kolo španjolskog prvenstva bilo je uspješno za Banića i Pašalića koji su došli do novih bodova protiv Bruese, dok je Baždarićeva i Stojićeva Vivemenorca poražena od Gran Canarie...

Mnogo se Kalise Gran Canaria mučila s Vivemenorcom, no pokazalo se da je prednost od pet poena iz prve dionice bila ključna u pobjedi domaće momčadi (76:72). Pobjedničku je momčad predvodio Carl English s 20 poena, dok su u redovima Vivemenorce dobre role imali naši Marino Baždarić (11 poena, dva skoka, dvije asistencije) i Mario Stojić (osam poena, dva skoka, tri asistencije).

Marko Banić nastavlja sa svojim dobrim igrama u Bilbau koji je protiv Bruese ostvario i svoju treću pobjedu (79:70). Domaća je momčad kontrolirala rezultat većim dijelom susreta, a iako je Bruesi pripala završna dionica, Bilbao nije dopustio da njegova pobjeda bude ugrožena. Naš je reprezentativac za 30 minuta upisao 14 poena (4/6 iz igre) i sedam skokova, dok je Drago Pašalić pobjedi svoje momčadi pridonio s dva poena, jednim skokom i asistencijom.

Produžetak je bio potreban Zaragozi da na svom parketu porazi Estudiantes (89:85), dok je mnogo lakše do bodova stigla Unicaja koja je dominirala nad Murciom (65:90). Ricoh Manresa se prilično namučila s Pamesom čiji je otpor tek donekle uspjela slomiti u posljednjoj četvrtini i time ostvarila gostujuću pobjedu (75:82), a ništa lakše nije bilo ni Barceloni koja je u završnu četvrtinu protiv Alta Gestion Fuenlabrade ušla sa zaostatkom. Ipak, Barca je, predvođena Navarrom (23 poena) i Andersonom (24 poena, pet skokova) došla do bodova (81:88). Do pobjede na domaćem terenu došao je i Joventut koji je uvjerljivo slavio nad Granadom (93:76).