T-Mobile Bundesliga, 13. kolo, 04.11.2008, 19:00 h
Austria Karnten 3:3 Rapid Beč
Rapid Beč

Prvijenac Nikice Jelavića

Goran Tomičić • utorak, 04.11.2008.

U naknadno odigranoj utakmici 11. prvenstvenog kola Austria Kärnten i Rapid su podijelili bodove, iako su domaći od početne faze utakmice imali igrača manje. Strijelac prvog pogotka za Rapid bio je Nikica Jelavić...

U 13. minuti je Chaile zbog grubog prekršaja na Jelaviću dobio izravni crveni karton i Rapid je imao veliku prednost. Austria Kärnten je ipak povela u 31. minuti, kad su Junuzović i Wolf odigrali dvostruko proigravanje, a potonji je rutinski poslao loptu u mrežu gostiju. Bečani ipak nisu trebali mnogo vremena za izjednačenje. Palla je odmah u idućem napadu ubacio, a Jelavić je glavom pogodio za izjednačenje.

Schranz je u 40. minuti obranio udarac Kavlaka, a odbijena lopta je stigla do Maierhofera, koji je iz blizine lako doveo Rapid u vodstvo. Austria Kärnten se nije predala i Sandro je u 59. minuti iz slobodnog udarca pronašao Prawdu, a on je glavom vratio svoju momčad u igru. Drama se nastavila devet minuta kasnije, kad je Hofmann iskoristio asistenciju Maierhofera za vodstvo Rapida 3:2. Domaći su bod osigurali pogotkom Bukve nakon proigravanje Wolfa u 77. minuti. Tokić i Jelavić su odigrali cijelu utakmicu.