Bazina dvostruki strijelac

Goran Tomičić • subota, 18.10.2008.

Austria Beč je uvjerljivom pobjedom protiv LASK-a stigla na vrh ljestvice, a Mario Bazina je postigao dva pogotka. U dvoboju Mattersburga i Sturma postignuto je čak 11 pogodaka...

Bečani su poveli iz sumnjive situacije. U 12. minuti je Ačimović izravno iz kornera svladao Čavlinu, ali je naš vratar tražio prekršaj Standfesta. Taj rezultat je na semaforu bio do 24. minute, kad je Bazina lijepim udarcem iz okreta povisio na 2:0. Gansterer je u 44. minuti u kaznenom prostoru oborio Bazinu, a Ačimović je s bijele točke postigao svoj drugi pogodak.

Čavlina je u 56. minuti opet morao po loptu u mrežu, a bio je to prekrasan pogodak našeg napadača. Bazina je prsima primio loptu i sjajnim volejem svladao gostujućeg vratara. Katastrofa LASK-a se nastavila u 68. minuti, kad je Gansterer oborio Ačimovića i skrivio još jedan kazneni udarac, a Slovenac je s bijele točke postigao svoj treći pogodak za konačnih 5:0. Bazina je zamijenjen u 73. minuti, a Čavlina i Vastić su odigrali cijelu utakmicu, dok Mijatović nije nastupio.

Nevjerojatnu utakmicu su odigrali Mattersburg i Sturm. Gosti su poveli u 15. minuti, kad je Kienzl pronašao Haasa, koji je s vrha kaznenog prostora poslao loptu pod gredu. Beichler se pet minuta kasnije oslobodio Czismadie i povisio rezultat. U 35. minuti je Sonnleitner nakon asistencije Hölzla glavom pogodio za 0:3, a do kraja prvog dijela je Haas s još dva pogotka povećao katastrofu Mattersburga.

Povratak Zelenih je započeo pogotkom Mörza glavom u 54. minuti, a tri minute kasnije je i Jancker pogodio glavom. Utakmica je postala zanimljiva u 64. minuti, kad je odlični Jancker novim udarcem glavom smanjio na 3:5. No, Hölzl je u 71. minuti ugasio nadu domaćina, iako su u idućih 15 minuta Jancker i Naumoski doveli Mattersburg do 5:6. Domaći su u posljednjim minutama bili iznimno agresivni, ali je Sturm ipak sačuvao pobjedu.

Kapfenberg je protiv Rieda stigao do druge ovosezonske pobjede, a utakmicu je pogocima u 61. i 65. minuti odlučio Bernsteiner.