Žalgiris i Nancy i dalje bezuspješni

Sanja Čalić • srijeda, 05.11.2008.

Treće kolo skupine B Eurolige nije bilo sretno za Žalgiris i Nancy koji su, unatoč vrlo neizvjesnim dvobojima, doživjeli i svoje treće poraze u natjecanju…

Asseco Prokom – Žalgiris 65:61

Nakon vrlo izjednačenih prvih deset minuta susreta u kojima je Žalgiris stvorio dva poena prednosti, domaćini su drugu dionicu otvorili serijom 9:0 koju je tricom u 14. minuti zaustavio Salenga. Vodstvo se Prokoma, kojem je u prvom dijelu od osam ispucanih ušla tek jedna trica, vrlo brzo istopilo, stoga je izjednačena borba nastavljena i u drugoj, ali i u trećoj dionici.

Vezane vijesti

Prokom se tek u 36. minuti serijom 10:3 uspio odvojiti na plus sedam što se pokazalo ključnim za pobjedu, budući da Žalgiris na to nije mogao odgovoriti, a to ga je dovelo i do trećeg poraza (65:61). U osvajanju novih bodova domaće su predvodili Ewing (19 poena, šest skokova) koji je sve svoje poene ubacio u drugom dijelu i Burrell (11 poena, devet skokova), dok su u redovima Žalgirisa najraspoloženiji bili Salenga (17 poena, dva skoka) i Maciulis (15 poena, 11 skokova).

SLUC Nancy – Panathinaikos 70:80

Nancy je uspijevao ravnopravno držati korak s Panathinaikosom samo do šeste minute jer su tad gostujući igrači napravili seriju 11:4 koja im je do kraja prve dionice donijela prednost od šest poena (18:24). Velika premoć koju je Panathinaikos imao u skoku i učinkovitijem šutu za dva poena odrazila se i na rezultatu, te su gosti već u 16. minuti bili 11 poena u plusu.

Domaća je momčad ipak, zahvaljujući Greeru (17 poena u prvom dijelu) i Tchicamboudu, do odlaska na odmor prepolovila zaostatak i uvela u susret novu dozu neizvjesnosti. Iako je Nancy uspio goste limitirati na devet poena u trećoj dionici održavajući rezultat u egalu, serijom 7:0 Panathinaikos, koji je čak 31 put uputio šut za tricu, na početku je završne četvrtine ponovno prešao u osjetniju prednost koju je, unatoč velikom otporu domaćina, uspio zadržati do kraja (70:80).

Greer, koji je bio najefikasniji igrač Nancya (26 poena, pet skokova), u posljednjoj je minuti promašio dvije trice u nizu pri rezultatu 70:76, a uz to je zaradio i nesportsku pogrešku, što je Panathinaikos, kojeg su predvodili Tsartsaris (11 poena, sedam skokova) i Diamantidis (14 poena, devet skokova), iskoristio za povećanje razlike.