Siena izbija na čelo

Goran Markuš • četvrtak, 06.11.2008.

Završen je i posljednji susret trećeg kola u skupini B nakon kojeg domaća Montepaschi Siena, zahvaljujući fantastičnoj završnici ima puno više razloga za veselje od gostiju iz Barcelone. Naime, ovom novom pobjedom Siena se izdvaja i sa tri boda predvodi društvo iz vrlo snažne skupine B...

Montepaschi Siena – Regal FC Barcelona 71:61

Iako Barcelona puno bolje ulazi u susret i nakon samo četiri minute ima +6 domaćini se bude, nadoknađuju zaostatak i do kraja četvrtine preuzimaju vodstvo. Svoj zaostatak Barcelona ubrzo nadoknađuje i čvrstom igrom uspijeva kontrolirati igru tijekom narednih deset minuta da bi na odmor otišli sa minimalna dva poena prednosti nad pomalo razočaranim domaćinima.

Dvije 6:0 serije na početku i kraju treće četvrtine u kombinaciji sa fantastičnom obranom omogućavaju gostima mali rezultatski bijeg i nešto mirniji odlazak na parket uoči posljednjih deset minuta kod rezultata 45:51. Međutim, domaćini su upravo tu vidjeli svoju šansu i predvođeni večeras najefikasnijim Henryem Domercantom (19 poena) rade 9:0 seriju čime preuzimaju vodstvo nakon čega nastavljaju s čvrstom obranom i rutinski privode utakmicu kraju.

Uz Domercanta kod Siene valja istaknuti i Ksistofa Lavrinovića (12 poena, 7 skokova) te Rimantasa Kaukenasa (8 poena, 8 skokova). Jedini double-double na utakmici postigao je Ersan Ilyasova koji je uz Frana Vazqueza (11 poena, 8 skokova) večeras nosio igru gostujuće Barcelone.