2. Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 08.11.2008, 14:00 h
Međimurje 9:1 Junak
Junak

Devetka za Martinje

Ivana Strahija • subota, 08.11.2008.

Nakon nešto slabijeg početka susreta, kad su sinjski Junaci vodili glavnu riječ na travnjaku u Čakovcu, Međimurci su u svega dvadesetak minuta došli do visoke prednosti. Rekordna pobjeda crveno-crnih odlično je odrađen popravni ispit nakon poraza u Moslavini.

2. HNL 12. kolo

Međimurje – Junak 9:1 (1:0)
Čakovec, stadion Mladosti, gledatelja 230
Suci: Franolić (Varaždin), Dević (Koprivnica), Hudika (Varaždin)

Strijelci: 1:0 Vuka 40., 2:0 Lima 47., 3:0 Žuljević 52. 11 m, 4:0 Georgievski 55., 5:0 Eliomar 57., 6:0 Vuka 70., 7:0 Vručina 78., 8:0 Vuka 83., 8:1 Lozo 87., 9:1 Žuljević 90. 11 m
Žuti kartoni: Franić 51.

Vezane vijesti

Međimurje: Banović, Georgijevski, Parać, Lima, Vuka, Žuljević, Darmopil (od 77. Levačić), Bratković (od 29. F. Pintarić), Mišić, Slunjski, Eliomar (od 73. Vručina)

Junak: Franić, Romac, Gusić, Stojan (od 58. Vuković), Čulić (od 58. Marunica), Surać (od 64. Radić), Sablić, Midenjak, Peraić, Lozo, Topić

Premda je kiša nesmiljeno padala veći dio tjedna, Junake je u Čakovcu dočekao sasvim primjeren teren, kojeg su dobro pripremili vrijedni radnici gradskog poduzeća Ekom. Uz ugodnih 16 stupnjeva Celzijevih nogometaši su imali praktički idealne uvjete za "rad", no oblačno je vrijeme ipak odvratilo veći broj gledatelja od dolaska na Stadion Mladosti.

Ako su mislili da će im protiv Junaka biti lako, Međimurci su se grdno prevarili, barem je tako bilo u početnim minutama susreta. Gosti su naime sasvim ozbiljno krenuli u susret, čvrstom su obranom zbunili domaće napadače, a sasvim su konkretno usput prijetili domaćem golu. Tako se mreža po prvi puta zatresla upravo na međimurskoj strani, kad je bez većeg truda domaćoj obrani pobjegao Sablić, no pomoćni sudac odlučno je digao zastavicu za zaleđe.

Ništa to nije omelo Junake, koji u 19. minuti imaju još jednu odličnu priliku. Gostujući Surać iskoristio je propuh u obrani Međimurja i oštro pucao prema domaćem golu, no Banović je na sreću crveno-crnih spreman otkloniti opasnost. Vratar Međimurja umalo je postao tragičar susreta nedugo potom, kad je neoprezno napustio svoje radno mjesto, a to je pokušao u svoju korist okrenuti Midenjak, no dovoljno je priseban međimurski branič Mišić, koji glavom loptu skreće u korner.

Do tada sramežljivi napadi Međimurja urodili su plodom u 40. minuti, kad mladi Brazilac Eliomar pronalazi Vuku, a ovaj mijenja rezultat u 1:0 za domaće.

O poluvremenu su u svlačionici očito vođeni ozbiljni razgovori, jer je u drugi dio ušla sasvim drukčije raspoložena ekipa, koja je u narednih 10 minuta došla do visokih 5:0. U 47. minuti loptu je iz kornera nabacio Pintarić a poentirao Lima, u 51. minuti s bijele točke je, nakon što je sinjski vratar Franić srušio Darmopila, precizan Žuljević, a potom pogađaju i Georgievski te Eliomar.

S 5:0 na semaforu Ivana Ištvanovića ni jedna ekipa nije više imala previše želje za igrom, i kad je u novinarskoj loži krenula priča o svemu osim nogometu, za pravu je mjeru još jednom pogodio Vuka. Osam minuta kasnije još se jednom trese mreža iza Franića, a Vručina rezultat postavlja na 7:0.

Do kraja susreta trener Međimuraca Mario Kovačević u igru po prvi uvodi juniora Tomislava Levačića, koji je u 83. minuti krasno centrirao za Vuku, koji glavom postiže hat-trick za 8:0. Počasni pogodak za goste postigao je pred sam kraj susreta Lozo, a loptu je mogao, i trebao, skrenuti s puta domaći vratar Banović.

I kad se već čekala fućka glavnog suca Franolića koja bi označila kraj susreta, Junaci su faulirali Vručinu u svom kaznenom prostoru, pa iz penala za konačnih 9:1 pogađa siguran Žuljević.