Crveno u Sinju

Ivana Strahija • subota, 08.11.2008.

Ovo ćemo kolo pamtiti po remiju Dragovoljca i Mosora te neprekinutom nizu dobrih rezultata Slavonca, ali i slabim arbitrima u Sinju, koji su dvoboj Trogira i Karlovca pretvorili u demonstraciju lošeg suđenja.

Trogir – Karlovac 1:2 (0:1 Lišnić 8., 1:1 Čordaš 62. 11 m, 1:2 Jerneić 89.)

U Sinju je više – manje vladao nogomet sve do desetak minuta pred kraj regularnog vremena utakmice. Situacija se "zakuhala" u 84. minuti kod 1:1, kad sudac Sabol prvo dosuđuje penal za domaćine, da bi svoju odluku poništio nedugo potom. Kad su zatim gosti postigli pogodak za pobjedu Trogirani su uistinu izgubili živce i prekinuli utakmicu na desetak minuta, a uz već prije isključenog Mikija Rapajića, povratnika u momčad Trogira, crvene su kartone dobili i domaći Pirić i trener Matković, ali i gostujući trener Pamić.

Vezane vijesti

Lokomotiva – Vinogradar 1:0 (1:0 Antolić 58.)

Momčad iz Mladine nije se baš najbolje pokazala na igralištu Hitrec-Kocijan. Umjesto najavljene otvorene i napadačke igre Vinogradar je pružio tek slabu partiju domaćima, koji su trebali i uvjerljivije pobijediti. Za to će trener Sreten Ćuk ipak morati malo poraditi na ciljnicima svojih igrača, koji su ostavili i previše prigoda neiskorištenih.

Istra 1961 – Solin 1:0 (1:0 Okić 40.)

Solinjani u Puli nisu uspjeli pobijediti, pa su svoju poziciju na tablici morali prepustiti danas spretnijem Međimurju. No, kako su Solinjani desetkovani ozljedama treba im samo čestitati na jakom otporu kojeg su pružili dečkima Elvisa Scorije. Potonji pak su se pošteno ispromašivali, tako da će sve zasluge za trobod na kontu otići jedinom preciznom – Okiću.

Slavonac – Pomorac 3:0 (1:0 Golubović 6., 2:0 Golubović 9., 3:0 Karabatić 37.)

Ni deset minuta nije prošlo a Perkovčani su već vodili 2:0 zahvaljujući iznimno dobro raspoloženom Goluboviću. Semafor je u 38. minuti zaključao Karabatić, a gostujući sastav Pomorca nije bio u stanju promijeniti situaciju.

Hrvatski dragovoljac – Mosor 0:0

Bodom su dakako zadovoljni igrači Mosora, a "poklonjenom konju u zube" neće gledati, premda su stvorili dovoljno prilika za pogodak. Zabrinut bi trebao biti strateg Albert Pobor, čija momčad nikako da se vrati na pravi put. Šteta, jer su momci u crnom krajem rujna iznenadili pobijedivši Suhopolje u gostima, a mnogi su to shvatili kao najavu boljih dana za Dragovoljce.

Suhopolje – Moslavina 4:2 (1:0 Rekavić 3. autogol, 2:0 Đurđek 43., 2:1 Cerovečki 59., 2:2 Galešić 63., 3:2 Buljan 79., 4:2 Buljan 90.)

Derbi začelja pripao je domaćima, koji u prvom dijelu susreta do ranog vodstva stižu uz pomoć Kutinjana, odnosno autogolom Rekavića. Iznimno željni ispraviti tu pogrešku svog suigrača, Kutinjani žestoko napadaju domaća vrata, no odličan je dan imao vratar Kulić. Iznimno je uzbudljivo bilo i drugo poluvrijeme, no kad je na "radnu temperaturu" konačno stigao domaći Buljan, jasno je bilo tko će slaviti.

Imotski – Segesta 2:0 (1:0 Obilinović 10., 2:0 Obilinović 38.)

Susret na stadionu Gospin Dolac protekao je u znaku domaćeg igrača Obilinovića. Nakon što je u 10. minuti postigao pogodak za 1:0, taj agilni igrač Imotskog samo je čekao još koju priliku za povećanje vodstva, a u 38. minuti odlično ga je poslužio Gudelj. Imao je Obilinović priliku i za hat-trick, no u samoj završnici prvog dijela susreta iz najizglednije prilike, one s bijele točke, puca preslabo.