Vaterpolisti Šibenika nisu pružili očekivano jak otpor Mladostašima koji su uvjerljivo slavili u Crnici u sklopu sedmog kola Jadranske vaterpolske lige. Jug je također s lakoćom svladao Primorje, Medveščak je poražen u Kotoru, a POŠK u Budvi...

Primorac - Medveščak 12:5 (4:1, 2:1, 2:1, 4:1)

Primorac: Radić, Draško Brguljan 2, Crepulja 1, Petrović, Kiss, Zatovič, Janović 2, Pasković, Pavlović, Milošević, Steinmetz 2, Šetka 1, Milić 4, Darko Brguljan, trener: Perović

Medveščak: Kavur, Burić, Milaković, Čule 1, Lugović 1, Benić, L. Kolar 1, F. Kolar, Vegar 1, Grbeš, Ćuk 1, Blažević, Selem, trener: Golubić

Igrač više: Primorac 3/8, Medveščak 1/6
Peterci: Primorac 1/2, Medveščak 1/2
Suci: Vuletić (Dubrovnik), Curić (Dubrovnik)

Primorac i Medveščak otvorili su u Kotoru dan ranije od ostalih sedmo kolo Jadranske lige. Zagrebačka momčad dobro je krenula u susret, čak i povela sa 1:0, no ostatak utakmice u potpunosti je pripao favoriziranim domaćinima. Već do kraja prve četvrtine došli su do prednosti od 4:1 i u nastavku samo povećavali prednost do konačnih 12:5. Kod domaćina, najviše se istaknuo Milić sa četiri pogotka, dok kod Medvjeda nitko nije uspio upisati više od jednog gola.

Ovim porazom Medveščak je ostao na jednom bodu iz sedam susreta, dok se Primorac izjednačio s Mladosti i Jugom na 12 bodova.

Jug CO - Primorje EB 13:7 (3:2, 3:3, 3:0, 4:2)

Dubrovnik, bazen u Gružu

Jug CO: Vićan, Vranješ 1, Bošković 4, Azevedo, Joković 2, Smodlaka 1, Marković 1, Bušlje, Ivan Sukno, Seman 1, Drobac, Obradović 2, Nižić, Sandro Sukno 1. Trener: Fatović.

Primorje EB: Jurišić, Glavan, Car 1, Krapić, Pavlović, Frajman, Tiškivski, Brala 1, Vrlić 2, Grabovac, Beltrame 1, Bratić, Sušanj, Krizman 2. Trener: Roje.

Igrač više: Jug CO 5/10, Primorje EB 1/11
Peterci: Jug CO 1/2, Primorje EB 0/0
Suci: Tomić (Zagreb) i Abramović (Kotor)

U ogledu dubrovačkog Juga i riječkog Primorja konačan rezultat nije ogledalo tijeka utakmice, pogotovo prvog poluvremena, no Jugaši su zasluženo pobjedu ostavili u Gružu. Dvoboj hrvatskih klubova započeo je vodstvom Primorja, ali Jugaši ubrzo hvataju "odbjegle" Riječane i poravnavaju rezultat na 2:2. Od tog trenutka Primorje dolazi u poziciju hvatanja rezultata te je igra do poluvremena uglavnom izjednačena.

Jug u drugom dijelu utakmice preuzima kormilo te do kraja treće četvrtine stvara prednost od četiri razlike (9:5). Bošković predvodi svoju ekipu koja u nastavku dolazi do 10:5, a konačan ovog susreta donosi najveću prednost Juga od šest pogodaka (13:7). Najprecizniji i najrazigraniji bio je Jugov kapetan Miho Bošković sa četiri pogotka, dok su mu se s po dva pridružili Joković i Obradović. Na drugoj strani dva puta su Vićanovu mrežu punili Krizman i Vrlić.

Budvanska Rivijera - POŠK 21:5 (5:2, 5:2, 5:1, 6:0)

Jadranska liga, 7. kolo, Budva, Bazen SRC 'Budva'

Budvanska Rivijera: Todorović, Mijanović, Dončić 3, Nikolić 1, Gak 2, Tičić 3, Ivančević 2, Uskoković 2, Aoyagi 1, Milanović 2, Vukić 3, Franičević 2, Lazović, Mijanović. Trener: Veselin Đuho.

POŠK: Bujas, Vuko, Prižmić, Jakaša, Barbarić 4, Lušić, Jelovina, Scherbl, Rabadan 1, Delić, Bokavšek. Trener: Siniša Školneković.

Suci: Rak (Dubrovnik), Avramović (Kotor).

Iako su nastupili bez nekoliko jakih igrača poput Šefika, Ćirića i Nagyja, vaterpolisti Budvanske Rivijere bili su dovoljno jaki za sastav splitskog POŠK-a, koji je nastupio sa svega 11 igrača.

Domaćini su uvjerljivo dobili svaku četvrtinu i utakmicu završili s velikih 21:5. Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Dončić, Tičić i Vukić sa po tri, dok najbolji strijelac susreta dolazi iz POŠK-a, a to je mladi Toni Barbarić s četiri pogotka, koji je po tko zna koji put ove sezone najbolji pojedinac svoje momčadi.

Rokava Koper - Jadran CKB 6:22 (2:3, 2:7, 1:6, 1:6)

Koper, Bazen Žusterna

Suci: Radonjić (Ljubljana), Vlašić (Zagreb)

Peterci: Rokava Koper 0/2, Jadran CKB 0/0

Rokava Koper:Grzentič, Kavčić, Andraž Verač, Berce, Blaž Verač, Kancijanić 1, Basiaco, Galič 1, Bukovac 2, Turina 1, Cerneka, Crnica, Smolnik 1. Trener: Cetin.

Jadran CKB: Ščepanović, Sekulić, Graham 1, Elez 2, Vukčević 3, Radović 3, Jelača, Gojković 4, Ivović 8, Premuš 1, Perčinić. Trener: Mustur.

Jadran iz Herceg Novog nije dopustio iznenađenje na gostovanju u Kopru, Rokava je "stradala" s rezultatom 6:22, a s nova su dva boda igrači trenera Zorana Musture ostali vodeći na tablici Jadranske vaterpolo lige.

Najefikasniji strijelac utakmice, ali i cjelokupnog prvenstva, Aleksandar Ivović, postigao je danas osam pogodaka, zaokruživši tako ukupnu brojku u prvenstvu na 30. Vrijedna spomena u ovom susretu je i treća četvrtina u kojoj je trener Novljana Mustur na vrata umjesto Ščepanovića ubacio hrvatskog vratara Dalibora Perčinića.

Jadran (ST) - Mornar Brodospas 9:11 (0:2, 5:4, 1:4, 3:1)

Jadranska liga, 7. kolo, Bazen u Poljudu

Suci: Periš, Rebić (oba Split)

Jadran (ST): Škiljo, Čorvilo, Vukić, Delaš 1, Bezić 2, Brnas, Milardović, Maras, Kuzmanić 2, Perić 1, Banovac 1, Tomašević, Vlaić, Popović 2. Trener: Mate Jurčević.

Mornar BS: Brzica, Burić 3, Kragić - Marinić, Čorušić, Mataić 1, Zeljak 1, Jerković, Vojković, Kalebić, Krnić 2, Marelja 1, Kovačić 1, Ban 2, Bebić. Trener: Joško Kreković.

Igrač više: Jadran (ST) 4/10, Mornar BS 9/12.

Peterci: Jadran (ST) -, Mornar BS -.

Dugo iščekivani splitski derbi pripao je mornarevcima, koji su upisali tek drugu pobjedu u ligi. Utakmica je do poluvremena bila prilično izjednačena, ali kao ključna pokazala se treća dionica koju je Mornar dobio s 4:1, uvelike zahvaljujući vrataru Brzici s nekoliko važnih obrana.

Jadran je u posljednjoj četvrtini uspio smanjiti razliku, ali ne i ugroziti pobjednika. Najbolji strijelac utakmice bio je kapetan Mornara Burić s tri pogotka, dok su za Jadran trojica igrača upisala po dva pogotka. Ovaj dvoboj bio je izravna bitka za prevlast u Splitu, jer je sada Mornar BS najbolje plasirani klub iz grada pod Marjanom.

Šibenik NCP – Mladost 4:10 (1:2, 0:2, 1:4, 2:2)

Šibenik, bazen u Crnici

Šibenik NCP: Moses, Šutalo 1, Maškarić, B. Letica 1, Brlečić, Škorić, Španja, Brkić 1, Sutić, S. Letica 1, Vuleta, Samodol, Jukić, Vlahović, trener: Ivica Tucak.

Mladost: Pavić, Burić 1, Babić, Vrdoljak, Paškvalin, Franković, Herceg, Antonijević, Karač 3, Muslim 1, Hinić 1, Buljubašić 3, Živković 1, Lončar, trener: Ozren Bonačić.

Igrač više: Šibenik NCP 0/9, Mladost 4/9

Peterci: Šibenik NCP 2/3, Mladost 0/1 >br>

Suci: Adžić (Kotor) i Radičević (Dubrovnik)

Vaterpolisti Šibenik NCP-a nisu uspjeli ponoviti fantastičnu igru prikazanu u prošlom kolu u Rijeci, pa je Mladost bez problema došla do pobjede u Crnici. Domaći su na kraju prve četvrtine imali samo jedan gola zaostatka, na poluvremenu tri, a uoči posljednjih osam minuta na semaforu je svjetlilo 2:8. Do kraja utakmice i jedni i drugi postigli su po dva pogotka za konačnih 4:10.

Šibenčani nisu uspjeli iskoristiti niti jednu priliku s igračem više u cijeloj utakmici. U listu strijelaca upisala su se četvorica igrača, svaki s po jednim golom. Kod Mladosti najefikasniji su bili Karač i Buljubašić s tri gola.