Higuain - Eto'o 4:4!

Borna Rupnik • nedjelja, 09.11.2008.

Gonzalo Higuain dugo će pamtiti večerašnju utakmicu protiv Malage, u kojoj je senzacionalnom izvedbom u nevjerojatno uzbudljivoj utakmici osigurao svom Real Madridu nova tri boda. Barcelona je prvo mjesto na ljestvici sačuvala glatkom pobjedom protiv Valladolida, a Samuel Eto'o odlučio je ne ostati dužan zvijezdi Reala...

Od sedam golova postignutih večeras na Santiago Bernabeu četiri su bila djelo Gonzala Higuaina. No, zahvaljujući dobroj predstavi Malage, zamalo nisu bili dovoljni za slavlje Madriđana, koji su cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje.

Nesvakidašnji susret otvorio je Portugalac Eliseu već u šestoj minuti. Dobrim solo-prodorom, uz malu pomoć vratnice, gostima je donio neočekivanu prednost. No, u prvom ozbiljnijem napadu Reala stvari su se vratile na početak. Arnau je obranio udarac Marcela, ali se na pravom mjestu našao Higuain i pospremio loptu u praznu mrežu.

Domaćini tada preuzimaju inicijativu, ali vodstvo ponovno preuzima Malaga. U 18. minuti Duda ubacuje nisku loptu, a Nabil Baha svladava nemoćnog Casillasa. Ipak, raspoloženi Higuain najzaslužniji je i za novo izjednačenje. Njegovo dodavanje prema Gutiju rukom zaustavlja gostujući stoper Welington, a s obzirom da je sudac Iturralde Gonzalez procijenio da se to zbilo unutar šesnaesterca, Argentinac s bijele točke zabija za 2:2.

Uzbuđenjima ni tu nije bilo kraja. Minutu prije predaha Sergio Ramos nagazio je Eliseua te je usprkos isprikama poslan u svlačionicu. Brojčanu prednost Malaga je iskoristila u 70. minuti. Gago je u kaznenom prostoru srušio Dudu, a Apono s 11 metara šalje loptu pod prečku i po treći puta dovodi goste u rezultatsku prednost.

No, Higuain se nikako nije mirio s porazom. Samo minutu kasnije prošao je kroz sredinu gostujuće obrane i opalio s dvadesetak metara u donji kut suparničkih vrata. Međutim, nadobudnog Argentinca niti 3:3 nije zadovoljilo. U 78. minuti pokušao se izboriti za poziciju između dvojice Malaginih braniča, a njegov pad sudac nagrađuje novim jedanaestercem. Da drama bude potpuna, Arnau njegov udarac brani, ali Higuain pogađa odbijanac.

Naposljetku je rijetko viđena pobjeda Reala mogla biti i uvjerljivija, ali je dobru priliku propustio Rafael Van der Vaart. Nakon svega, Real može biti presretan s tri boda, koja ga - barem do nedjelje - drže na drugom mjestu ljestvice.

Jedino što je navijačima Reala pokvarilo večer bila je sigurna pobjeda Barcelone protiv Valladolida. Ime pobjednika niti u jednom trenutku nije došlo u pitanje, a Samuel Eto'o očito je dobro pratio što se zbivalo u španjolskom glavnom gradu. Štoviše, pothvat Realovog Argentinca Barcelonin je Kamerunac izjednačio već u prvih 45 minuta.

Prvi je zabio lijevom nogom nakon 12 minuta igre na dodavanje Daniela Alvesa. Na drugi se gol čekalo ukupno pola sata, a za razliku od prvog, ovaj je put Kamerunac upotrijebio desnu nogu.

Tri minute prije poluvremena zabio je i treći, a u asistente se upisao Lionel Messi. Svoj je učinak Eto'o zaokružio samo dvije minute kasnije, udarcem iz šesnaesterca u donji desni kut vratara Asenja.

Konačni rezultat, 6:0, postavili su Eidur Gudjohnsen i Thierry Henry u 71. i 83. minuti, a briljantnog je Kamerunca 15 minuta prije kraja zamijenio Bjelorus Aleksandar Hleb. Katalonski će div tako 11. kolo dočekati tamo gdje je i bio - na čelu prvenstvenog poretka.