Debi Markote, poraz Barcelone

Branko Barić • nedjelja, 09.11.2008.

Hrvatska kolonija u Menorci, pojačana novopridošlim Damirom Markotom, doživjela je poraz kod Fuenlabrade, a bivši Cibonaš odigrao je tek pet minuta. Unicaji je Gran Canaria pokvarila raspoloženje uoči dolaska Cibone, a nedjelja je donijela još i pobjede Banićevog i Pašalićevog Bilbaoa te Murcije. Priča dana ipak je poraz Barcelone od Estudiantesa...

Damir Markota ušao je u igru u 35. minuti susreta protiv Fuenlabrade, no niti to nije pomoglo njegovoj novoj momčadi da izbjegne poraz 91:80. Saul Blanco i Brad Oleson s po 22 poena svaki bili su nerješiva zagonetka za obranu Menorce, kod koje je najraspoloženiji bio Pooh Jeter s 20 poena. Marino Baždarić je za poražene ubacio 14 poena uz četiri skoka, dok je Mario Stojić postigao 11 poena uz četiri skoka i pet dodavanja.

Bilbao je protiv Cajasola stigao do svoje četvrte prvenstvene pobjede. U pobjedi 70:65 Javier Salgado ubacio je 20 poena, a odličnu pomoć imao je u Marku Baniću koji je postigao 11 poena uz pet skokova. Drago Pašalić je u 15 minuta ubacio tek dva poena, ali i skupio čak sedam skokova. Momčad Cajasola, koja i dalje dijeli začelje prvenstvene ljestvice s Menorcom, predvodio je Michal Jakub Ignerski s 21 košem.

Unicaja nakon poraza od Avellina doživjela novi poraz. Kobna za njih je ovog puta bila Gran Canaria, koja ih je na krilima Carla Englisha svladala sa 74:68. Bivši Zadranin je postigao 22 poena, a najraspoloženiji Unicajin igrač bio je Marcus Haslip s 19 poena.

Estudiantes je napravio najveće iznenađenje ovog kola svladavši Barcelonu usred Blaugrane sa 72:71. Pancho Jasen junak je gostiju s 19 poena, od čega osam slobodnih bacanja iz isto toliko pokušaja, a pratio ga je Petar Popović s 14 poena. Juan Carlos Navarro ubacio je 22 poena za Barcelonu.

Izrazito efikasnu utakmicu odigrali su Murcia i Bruesa, a na koncu su slavili domaćini rezultatom 104:95. Taquan Dean ubacio je 19, a Diego Fajardo i Chris Thomas po 18 poena za pobjednike, dok je na drugoj strani Lou Roe zabio 24 poena.