Domaćini uspješniji

Sanja Čalić • nedjelja, 09.11.2008.

U tri dosad odigrana susreta sedmog kola španjolske lige ostvarene su dvije domaće pobjede, dok se za jedinu gostujuću pobrinuo Real Madrid protiv Joventuta…

Pamesa je u sedmom kolu uvjerljivo slavila na domaćem terenu nad Granadom (83:66) u susretu u kojem je već od prve četvrtine bila u prednosti. Iako su gosti u drugoj i trećoj dionici pružali ravnopravan otpor, dominacija momčadi iz Valencije u završnih deset minuta donijela joj je nove bodove za što su najzaslužniji Perović(19 poena, četiri skoka) i Douglas (23 poena, pet skokova).

Uvjerljiva je bila i Zaragoza protiv Ricoh Manrese (78:61), iako je susret bio u rezultatskom egalu sve do posljednjih deset minuta. Tada su domaći košarkaši preuzeli konce u svoje ruke i limitirali protivnike na deset poena te naposljetku slavili, u čemu ih je predvodio Quinteros (20 poena, tri skoka).

A posljednja je dionica odlučila pobjednika i u jedinoj gostujućoj pobjedi u dosad odigrana tri susreta sedmog kola koju je ostvario Real Madrid svladavši Joventut (68:79). Madrižani su u završnih deset minuta dopustili igračima Joventuta postizanje svega sedam poena, čime su, na krilima Bullocka (19 poena, tri skoka), došli do nove pobjede, a Joventutu nije pomoglo ni što je u svojim redovima imao vrlo raspoloženog Malleta (24 poena, dva skoka).