Liga prvaka (Ž) - Skupina C, 2. kolo, 09.11.2008.
Larvik HK 27:26 Podravka Vegeta
Podravka Vegeta

Podravka bez boda u trileru

Ivana Strahija • nedjelja, 09.11.2008.

U 2. kolu Lige prvaka naša Podravka gostovala je u Norveškoj kod Larvika i unatoč bespoštednoj borbi na kraju izgubila –1. Još je teže od poraza našima pala ozljeda Zebić, kojoj je Riegeluth slomila nos.

Na kraju su slavile domaće, koje tijekom cijelog susreta ipak nisu imale ni sekundu poštede. Igračice Podravke bile su u još jednom solidnom izdanju, dok je u drugom dijelu, kad se rezultat lomio, teška ozljeda Zebić bila pravi šok za Koprivničanke, koje su se unatoč tome borile do samog kraja.

Do 8. minute susreta domaće su već imale tri sedmerca, no samo +2 kod 5:3. Odlična je potom bila nova igračica Podravke Đokić, koja smanjuje na –1, a u egal rezultat postavlja Franić sa sedam metara. Dobrim reakcijama Todorovske Hrvatice prelaze u kratko vodstvo na 5:7, no Norvežanke okreću pogocima Riegeluth i Loke.

Utakmica se nastavlja u tom tonu, a Koprivničankama nije baš pomoglo ni isključenje Pasičnik na 11:11. Ipak se iskazala Ungureanu, Rumunjka na Podravkinim vratima, pa uz mirnu i točnu ruku Bulath i Penezić Podravka na odmor odlazi s vodstvom od +1 (12:13).

Vrlo brzo početkom drugog dijela Norvežanke ponovno prijelaze u vodstvo, a kod rezultata 18:16 teško je nastradala Zebić u okršaju s reprezentativnim laktom Riegeluth. Ostajemo bez lijevog krila, na koje, nakon 10-minutne pauze i otpremanja u bolnicu Zebić, staje bezvremenska Palčić.

Šok zbog ozljede suigračice u koprivničkim redovima uzrokuje kratki pad koncentracije. Izjednačuje doduše Gaće na 19:19, no prava se borba vodila od 25:25. Norvežanke sve teže prolaze put do našeg gola, a sigurna vratarka Žderić osujećuje lopte koje su prijetile zatresti mrežu. Nešto ipak prolazi, pa Larvik u 59. minuti ima 27:26.

U pedesetak posljednjih minuta branimo se svim snagama, a nakon što nam je to i uspjelo, imamo 14 sekundi za izjednačenje. Prekršaj nad Đokić donosi nam sedmerac, kojeg ne realiziramo zbog fantastične obrane vratarke Rantale.

U idućem kolu, koje je na rasporedu 15. studenog, Podravka u Koprivnici dočekuje rumunjski klub Oltchim, koji se trenutno nalazi na vodećoj poziciji ljestvice skupine C.