Nancyu prvo slavlje

Sanja Čalić • srijeda, 12.11.2008.

U srazu momčadi koje u tri odigrana kola skupine B nisu bile uspješne, do prve je euroligaške pobjede stigao na svom parketu Nancy svladavši Žalgiris…

Nakon izjednačenih prvih pet minuta susreta Nancy se prvi uspio odvojiti te je do osme minute, predvođen Ricardom Greerom stvorio osam poena prednosti. Ipak, domaći to vodstvo nisu uspjeli zadržati u svojim rukama, već je do kraja prve dionice Žalgiris uspio smanjiti prednost. Tako je i u drugoj dionici, koja je tijesno pripala gostima, nastavljena vrlo izjednačena igra, te je Nancy na odmor otišao s četiri poena u plusu (38:34).

Domaća je momčad uspjela u trećoj četvrtini ponovno odmaknuti napravivši seriju 18:2 u kojoj je Wilson sam ubacio osam poena što je Nancyu donijelo najosjetniju razliku dotad (58:42). Žalgiris je svoj posljednji koš, od ukupno njih svega osam, u trećoj dionici postigao u 25. minuti čime si je do ulaska u završnih deset minuta stvorio zaostatak od 16 poena. No gosti su uzvratili istim načinom, limitiravši francuskog prvaka do 38. minute na osam postignutih poena, ali do pobjede ipak nisu uspjeli doći (69:64).

U prvoj pobjedi u Euroligi Nancy su predvodili Wilson (17 poena, tri skoka) i Ricardo Greer (16 poena, sedam skokova, dok su u redovima Žalgirisa najraspoloženiji bili Salenga (15 poena, četiri skoka, šest asistencija) i Jankunas (13 poena, pet skokova).