Cavsima šesta u nizu

Branko Barić • petak, 14.11.2008.

Cavaliersi nastavljaju s odličnim igrama. Do svoje šeste uzastopne pobjede stigli su na krilima Moa Williamsa i LeBrona Jamesa svladavši Denver Nuggetse. Kriza Mavericksa i dalje traje, unatoč povratku ozlijeđenog Josha Howarda...

Mike Brown bio je toliko nezadovoljan obranom u prvom poluvremenu susreta s Denverom da je na poluvremenu natjerao svoje igrače da gledaju video isječke iz tog perioda igre.

"Da, gledali smo video isječke i zaista je to grozno izgledalo", potvrdio je Mo Williams, branič Clevelanda, nakon susreta. Takva metoda očito je urodila plodom, budući da su Cavsi nakon primljenog 61 poena u prvih 24 minute, u nastavku primili tek 38. U napadu su LeBron James i društvo nastavili jednako efikasno, te je na koncu to bilo dovoljno za šestu uzastopnu pobjedu. Williams je ubacio 24 poena, najviše ove sezone, a James je dodao 22 uz 11 asistencija i osam skokova za konačnih 110:99. Zanimljivo da je prvu violinu Cavaliersa čuvao Carmelo Anthony, njegov veliki prijatelj od kojeg je izgubio posljednjih pet susreta i s kojim ima negativan omjer pobjeda i poraza 3-8.

Nuggetsima je ovo prvi poraz od dovođenja Chaunceya Billupsa u najvećem tradeu ove sezone. Billups je predvodio svoju momčad s 26 poena, od čega 16 u prvoj četvrtini, dok je Anthony zabio 18.

Prošla je tek polovica prve četvrtine u United Centeru, a Bullsi su već zaostajali ogromnih 19 razlike protiv Mavericksa. Publika je počela sve glasnije negodovati i domaćini su morali pod hitno nešto napraviti kako bi se što prije vratili u utakmicu.

"Počeli su agresivno i natjerali nas da od početka budemo na petama. Igrali smo na domaćem parketu, gubili 24:5, publika nam je počela fućkati i mislim da smo to shvatili pomalo osobno, te se brzo trgnuli", opisao je osjećaj na terenu Ben Gordon, jedan od junaka velikog Chicagovog preokreta.

Do kraja prve četvrtine domaćini su smanjili na deset razlike, a na poluvremenu su već bili u vodstvu (51:50). Dalje je sve išlo lakše i Bullsi su stigli do pobjede 98:91.

"Ovo je veliko razočaranje. Očajnički nam je trebala ova pobjeda", žalio se nakon susreta trener Dallasa Rick Carslie, čija momčad u osam odigranih susreta ima tek dvije pobjede. Gordon je za pobjednike ubacio 35 poena, Loul Deng 20, a Derrick Rose 16. Najbolji u redovima gostiju bio je Josh Howard, povratnik u momčad nakon pauze zbog ozljede, s 21 poenom i 11 skokova.

Pistonsi su slavili u Oaklandu na gostovanju kod Golden Statea 107:102. Ključno je bilo otvaranje drugog poluvremena u kojem je Detroit igrao odlično i stvorio zalihu uoči završnice. Kod Detroita najistaknutiji bili su Hamilton s 24 poena, Iverson s 23 i devet asistencija, Prince s deset poena i 16 skokova te Rasheed Wallace s 19 poena i 11 skokova. Kod domaćina po 17 poena ubacili su C.J. Watson i Andris Biedrins, a Biedrins je dodao i 19 skokova.