Schusterov kraj u Realu?

Vedran Attias • subota, 15.11.2008.

11. kolo Primere nije dobro počelo za favorite. Valladolid, koji je teško poražen prošli tjedan na Camp Nou stadionu u Barceloni, slavio je protiv Real Madrida te tako možda zapečatio sudbinu Bernda Schustera na klupi Kraljevskog kluba dok je Valencia potpuno neočekivano na svojem terenu poražena od Sportinga...

Real igra loše cijelu sezonu pa publika i kritičari traže smjenu trenera, no dosada su rezultati bili ono što ga je držalo na klupi. U posljednjih mjesec dana, Bernd Schuster izgubio je dva puta od Juventusa u Ligi prvaka te tako pod upitnik doveo prolaz u daljnje natjecanje, ispao je iz Kupa Kralja, a sada je poražen i u Primeri.

Prošli vikend Real je od neugodnosti na domaćem terenu spasio Higuain s četiri pogotka, no jasno je kako mladi napadač takve predstave ne može pružati iz vikenda u vikend pa tako Realu ovoga puta nije bilo spasa.

Gosti su dobro otvorili utakmicu kod Valladolida i već je u 2. minuti zaprijetio Van der Vaart, ali nije bio precizan. Real se nije uspio nametnuti na terenu i domaćini su dobili sve više prostora, a prva opasnija prijetnja za gol Casillasa bio je pokušaj glavom Garcia Calva.

Do odmora Pedro Leon se dva puta našao u dobrim situacijama, no nije bio precizan, ali zato na samom početku nastavka Canobbio - je. Igrala se 48. minuta kada je Leon dobro uposlio Canobbija, a ovaj lijevom nogom s vrha kaznenog prostora šalje loptu iza leđa Ikera Casillasa.

Valladolid se tada malo povukao i predao sredinu igrališta gostima, no nekih većih prilika Real Madrid i nije imao. Heinze je pucao nakon kornera u 58. minuti, no nije pogodio kao niti Higuain u istoj minuti iz blizine koji šalje loptu pored gola.

Pola sata prije kraja Schuster u igru šalje Sneijdera i tada su gosti zaigrali bolje i potpuno dominirali u sredini terena dok su domaćini prijetili iz kontranapada. Baš je nizozemski veznjak nekoliko puta dobro pucao, ali Asenjo je bio koncentriran i uspio sačuvati svoju mrežu.

Zadnjih desetak minuta Real je potpuno pritisnuo i tražio pogodak, no nisu uspjeli. Cannavaro nije zabio nakon kornera, a Saviola, koji je ušao nešto ranije, na samom je kraju promašio dobru priliku. Sve što je Real uspio "dobiti" bio je crveni karton za Heinzea koji je isključen u 80. minuti.

Nakon Reala, "pao" je u drugi favorit u večerašnjim utakmicama. Sporting Gijon, s našim Mate Bilićem u početnom sastavu, slavio je na Mestalli u odličnoj i bogatoj utakmici. Goste je u vodstvo doveo Moran lijepim udarcem s vrha kaznenog prostora u 20. minuti.

Prije odmora gledatelji su vidjeli nekoliko prilika na obje strane, no pogotka i očekivanog izjednačenja nije bilo. Dapače, gosti su pogotkom Barrala u 52. minuti povećali svoje vodstvo te tako najavili moguće iznenađenje.

Kada je strijelac drugog pogotka u 69. minuti igrao rukom u kaznenom prostoru, a Villa s bijele točke smanjio na 1:2, činilo se kako će Valencia doći do bod(ov)a, no - ništa od toga.

Domaćini su sve karte bacili u napad i uputili čak 21 udarac po golu gostiju, ali novi smo pogodak vidjeli u njihovoj mreži. Castro se u 81. minuti dobro snašao te iz teške pozicije zabio za 1:3. Domaćini su u 90. smanjili preko Mate, no više golova nije bilo i Sporting Gijon nosi bodove iz Valencije.