Rennes ne popušta

Maja Giljanović • nedjelja, 16.11.2008.

Noire et Rouge Guya Lacombea ni 12. utakmicu u nizu ne znaju za poraz. Rennes je u 14. kolu na svom Stade de la Routeu pred 21.000 navijača slavio protiv Monaca te izbio na visoko 3. mjesto...

Šesta u tom periodu pobjeda Rennesa tim je vrednija jer je ostvarena bez ozlijeđenog im najboljeg strijelca - devetke Mickaela Pagisa koji je u 12 utakmica zasad u 2008. postigao šest golova - a njom je zadržana i nepobjedivost Rennesa na domaćem terenu.

Vodstvo protiv Monaca u kojem su svih 90 minuta odigrali i Jerko Leko i Dario Šimić - nekadašnji je hrvatski reprezentativac kapetansku traku vratio starom kapetanu, a povratniku nakon ozljede Flaviju Romi - a Nikola Pokrivač 35 minuta, Rennesu je osigurao Sow u 43. minuti.

Reprezentativac Jimmy Briand koji je na Domenechovoj listi 23 igrača koji konkuriraju za prijateljsku utakmicu protiv Urugvaja u srijedu je podebljao prednost u 54. minuti što se pokazalo ključnim jer gosti su iz Kneževine smanjili dvadesetak minuta prije kraja.

Cufre je realizirao jedanaesterac dosuđen nakon prekršaja Manganea na Parku, ali više od 2:1 Monaco nije uspio isposlovati te je skliznuo na 14. mjesto. Rennes je naprotiv treći sa samo bodom mane od Marseillea te pet od Lyona.

Gosti se nisu osladili ni u Nici. Nantes u kojem zbog akumuliranih žutih kartona u momčadi nije bilo Ivana Klasnića je čak i poveo (Ndaw u 8. minuti), ali je Antonettijeva momčad koja nije poražena još od 7. kola (Rennes 1:0) je izjednačila u 20. minuti (Bamogo) te preokrenula deset minuta prije kraja golom Mouloungija.

Gabonac kada god zatrese mrežu Nici donosi bodove - 2:2 protiv Bordeauxa i 1:0 protiv PSG-a u zadnje tri utakmice - a Nice je nakon sedme prvenstvene pobjede poravnata s Rennesom i Toulouseom ispred Bordeauxa koji kasnije večeras gostuje u Lyonu.