Cedevita ne da vrh

Branimir Korać • ponedjeljak, 17.11.2008.

Šesto kolo A-1 lige košarkaša donijelo je nekoliko zanimljivih dvoboja, a vodeća Cedevita do očekivane pobjede stigla je u Sinju. I dalje velika gužva vlada od trećeg do posljednjeg mjesta gdje se momčadi nalaze u pobjedi razlike...

Košarkaši Trogira ubilježili su drugu uzastopnu pobjedu u A-1 ligi dok je Kvarner ubilježio drugi poraz u nizu. Trogirani su već na kraju prvog poluvremena imali 47:33 da bi treću četvrtinu dobili s 30:11 i riješili pitanje pobjednika. U zadnjih deset minuta Riječani su tek ublažili poraz za konačnih 99:74. Najbolji kod Trogira bili su Toni Bizaca s 26 poena i deset skokova te Franjo Bubalo sa 17 poena i osam asistencija. Kod gostiju Marijan Mance ubacio je 18 poena uz šest skokova, a Davor Velčić 14 poena.

Svjetlost je u dobrom susretu u Slavonskom Brodu prekinula niz Borika svladavši ga 83:72. Ključan je bio ulazak u drugo poluvrijeme u kojem su domaći igrači preokrenuli zaostatak iz prvih 20 minuta i stvorili solidnu zalihu za završnicu susreta. Nenad Delić s 23 poena i Paolo Tičina s 18 poena, sedam skokova i pet asistencija bili su najistaknutiji kod domaćina, a goste su predvodili Roko Čiklić s 20 poena i pet skokova te Mate Mrva s 18 poena i pet skokova.

Zabok je u samoj završnici susreta osigurao pobjedu protiv Dubrave 76:68. Zagrepčani su u završnici bili na 65:65, međutim domaćin je s linije slobodnih bacanja bio precizan do kraja susreta, Dubrava je ubacila tek jednu tricu (Vragović) i Zabok je naizgled lako slavio. Robert Lež s 22 poena i pet skokova te Ive Ivanov sa 16 poena i deset skokova najzaslužniji su za pobjedu Zaboka. Kod Dubrave najistaknutiji pojedinci bili su Tomislav Čuljak i Ivan Krolo s po 13 poena.

Cedevita očekivano odnosi bodove iz Sinja pobjedom protiv Alkara 92:81. Domaćin se držao u prvih 40 minuta te se na odmor otišlo rezultatom 43:43 da bi Cedevita već u trećoj četvrtini zaigrala angažiranije i s plus deset ušla u završnu dionicu gdje je tu prednost lako čuvala. Ivan Novačić ubacio je 23 poena uz pet skokova, a Nino Primorac dodao je 17 poena. Kod domaćina Josip Blajić bio je najefikasniji s 23 poena, Nikola Gaurina ubacio je 20 poena uz pet skokova, a Tomislav Ramljak uhvatio je 11 skokova.