Na krilima Petkovića do pobjede

Ivana Jurica • subota, 15.11.2008.

I Dubrovčani su Baldekin napustili pognutih glava. Nakon Svjetlosti, Trogira, te Alkara, i momčad Darka Kunce poražena je od Šibenčana na Baldekinu rezultatom 102:78. Do pobjede su domaće košarkaše vodili odlični Luka Petković, te Ivan Mimica i Miro Bilan...

Susret je s dvije uzastopne trice otvorio Ivan Mimica. Dubrovčani loše ulaze u susret, sve do pete minute ostaju bez koša kad poentira Radić za smanjenje vodstva Šibenčana na 12:2. Tricom Filipovića domaći ponovno imaju plus deset (19:9), ali u redovima gostiju razigrava se Ante Vranješ koji tricom smanjuje na 21:15. No, na prvi predah Šibenik odlazi s plus deset (27:17).

U prvom dijelu druge četvrtine Šibenčani sigurno održavaju prednost od desetak koševa, no, nakon toga upadaju u kratkotrajnu krizu. Pet minuta ostaju bez koša iz igre, pa se Dubrovnik koševima Ščepanovića, Škifića i Radića približava na samo minus tri (34:31) u 18. minuti. No, Šibenčani uzvraćaju serijom 6:0, a Mimica ubacuje i tricu s istekom prvog poluvremena (s više od sedam metara) za plus deset na odmoru (43:33).

Početak treće četvrtine obilježava Miro Bilan koji postiže osam koševa samo u tom periodu (sve na asistencije Petkovića), pa u 24. minuti Šibenik ima +18 (59:41). Četiri minute kasnije, nakon koševa Bilobrka s linije slobodnih bacanja, domaći košarkaši imaju i +21 (70:49). 21 koš prednosti Šibenčani imaju i uoči posljednjih deset minuta (76:55).

Niti posljednjih deset minuta ne donosi bitnije novosti, barem one oko rezultata. Domaći trener Kalpić u igru uvodi i Marka Matulju (koji je igrao i prošle sezone), te po prvi put 17-godišnjeg Alena Buru. Prednost Šibenčana stalno se kretala oko 20-ak koševa, a nakon koša mladog Matulje iznosila je i najvećih +26 (102:76). Ščepanović je postavio konačnih 102:78.

Najefikasniji je u redovima domaćih bio kapetan Luka Petković koji je uz 27 koševa zabilježio i 12 asistencija. Po 21 koš postigli su i Ivan Mimica i Miro Bilan. Dubrovčane su predvodili Marko Radić s 15 i Ante Vranješ s 14 koševa.