Vodeni sportovi

Primorje se oprašta od Europe

Hrvoje Vuković • četvrtak, 20.11.2008.

Vaterpolisti Primorja gotovo sigurno neće vidjeti četvrtfinale Kupa LEN. U prvoj utakmici osmine finala Riječani su poraženi u gostima kod Posillipa sa 12:6 te će u uzvratu pokušati izboriti barem oproštajnu pobjedu, pošto je teško zamisliti da se Talijani mogu pobijediti s više od šest razlike...

POSILLIPO - PRIMORJE EB 12:6 (5:3, 2:1, 2:1, 3:1)

Kup LEN, 1/8 finala, 1.utakmica, 19.11., Napulj

Posillipo: Negri, Janović 1, Mattiello, Buonocore 1, Scotti Galletta 1 (rig), Bertoli 2, Gambacorta 2, Gallo 3, Baraldi, Zloković 1, Saccoia, Varga 1, Antonino, trener: Silipo

Primorje: Križanec, Glavan, Car, Krapić 1, Krizman 1, Frajman, Tiškivski, Brala, Vrlić 2, Barać 2, Beltrame, Bratić, Jurišić, trener: Roje

Suci: Matache (Rumunjska), Stavridis (Grčka)

Iako je i prije same utakmice bilo jasno kako je Posillipo barem za klasu jači od Primorja, ne baš dobre igre Talijana te vrlo dobra forma Riječana davali su kakvu takvu nadu u iznenađenje. Nažalost, Posillipo je očito u najgore moguće vrijeme posložio momčad i uvjerljivo svladao Riječane osiguravši praktički već nakon prve utakmice četvrtfinale Kupa LEN. Unatoč jakom startu napuljske momčadi i početnog vodstva od 2:0, Primorje se nije slomilo i gosti vrlo brzo uzvraćaju istom mjerom izjednačivši na 2:2.

Slijedi nova serija od dva gola za Talijane (4:2), a u raspucanoj prvoj četvrtini potom još pogađaju Barač i Gallo za 5:3 nakon prvih osam minuta. Drugu četvrtinu Talijani otvaraju na identičan način kao i prvu te sa dva pogotka (Galletta iz peterca i Bertoli) dolaze do opasnih 7:3. Riječani uzvraćaju preko Vrlića, a početkom treće četvrtine isti igrač smanjuje na vrlo prihvatljivih 7:5.

Nažalost, to je bilo praktički sve od naših. Talijani uzvraćaju još jednom sa dva gola za 9:5, Barač s igračem više smanjuje na 9:6, ali do samog kraja gledamo samo pogotke domaćina za konačnih i (pre)velikih 12:6. Ipak, jedan od najtežih protivnika u Kupu LEN nije dopustio senzaciju, iako su i oni bili puni riječi hvale za, kako sami kažu, jednog od najtežih mogućih protivnika u ovoj fazi natjecanja. Uzvrat je na rasporedu 14.12.