Šok na El Madrigalu, Real minimalno

Vedran Attias • subota, 22.11.2008.

U subotnjim utakmicama Primere Valladolid je priredio golemo iznenađenje i uvjerljivo u gostima slavio kod Villarreala dok je Real minimalno, ali potpuno zasluženo slavio kod kuće protiv Recreativa. Derbi kola između Seville i Valencia potpuno je razočarao...

Gledatelji koji su večeras došli na Madrigal sigurno nisu očekivali vidjeti toliko pogodaka; barem ne u mreži svoje momčadi. Trinaesta momčad lige je u samo 45 minuta "potopila" Žutu podmornicu sa čak tri pogotka.

Utakmica je počela očekivanim pritiskom domaćina, no bez nekih većih prilika, a onda je Jonathan u 24. (prvi puta) šokirao domaće navijače i doveo goste u vodstvo udarcem iz blizine. Pires i Rossi imali su dobre prilike vratiti svoju momčad u egal, no nisu zabili, ali zato Jonathan - je.

Igrala su se posljednje minute prvog dijela kada je isti igrač, ovoga puta lijevom nogom, poduplao prednost svoje momčadi. Iako su navijači mislili kako je to kraj loših 45 minuta Villarreala, Valladolid je još jednom zabio. Naime, gosti su brzo izveli prekid i Luis Prieto zabija za nevjerojatnih 0:3 nakon prvih 45 minuta.

Domaćini su u nastavku pokušali barem smanjiti veliku prednost gostiju, no Asenjo je sve pokušaje Žutih obranio i ostavio svoju mrežu netaknutom.

Drugi veliki favorit ove večeri, Real Madrid, nije imao sudbinu Villarreala te je uspio svladati Recreativo. Odmah se mora naglasiti, iako je pobjeda rezultatski minimalna - nije došla u pitanje niti jednog trenutka.

Gosti su dobro otvorili utakmicu i u prvih deset minuta dva puta zaprijetili preko Camunasa, no bilo je to sve. Od tada pa do kraja - igrao je samo Real. Higuain, Miguel Torres, Drenthe, Sergio Ramos, Guti - svi su oni promašili svoje prilike u prvih pola sata.

Trenutak odluke i jedini gol na utakmici koji je Realu donio tri boda, a treneru Schusteru malo mira, djelo je Nizozemca Sneijdera. Guti je dao loptu Nizozemcu, a ovaj lijevom nogom s 20 metara loptu poslao u desni gornji kut Riesgova gola u 39. minuti.

Real je puno promašivao i u nastavku, a više od svih promašaja gledatelje je pogodila ozljeda strijelca Sneijdera u 66. minuti kada je morao napustiti teren. Fuego je u posljednjoj minuti pokušao "ukrasti" bod iz Madrida, no nije uspio, a ne bi bilo zasluženo niti da je.

Sevilla i Valencia igrali su derbi kola, no - samo na papiru. Dva ponajbolja napadača lige, David Villa i Luis Fabiano večeras su se istaknuli onime što im inače nije karakteristično - promašajima.

Utakmica je bila živa i tvrda, ali sve što su gledatelji vidjeli bili su žuti kartoni. Dobru je priliku polovicom prvog dijela promašio najbolji igrač Valencije Villa na dodavanje Capela da bi mu u drugom na isti načio uzvratio Luis Fabiano nakon proigravanja Navasa.

0:0 je najrealniji rezultat ove utakmice jer nitko nije zaslužio tri, no po bod svakome je opravdan za trku, trud i borbenost koje zaista nije manjkalo na Sanchez Pinjuanu.