Avellinu dvoboj euroligaša

Vedran Babić • nedjelja, 23.11.2008.

Sinoć su odigrana prva dva susreta 7. kola talijanske lige. Air Avellino je pred svojim navijačima porazio Armani Jeans, dok je Fortitudo zahvaljujući fantastičnoj posljednjoj četvrtini nadvisio Benetton, za kojeg je naš Sandro Nicević odigrao solidnu utakmicu...

Iako im u Euroligi možda ne cvjetaju ruže, košarkaši Air Avellina izvukli su iz sebe ono najbolje u susretu protiv "kolege" iz euroligaškog društva, Armani Jeansa, savladavši ih 68:61. Otkako su u 4. minuti preuzeli vodstvo (7:6), domaćini se više nisu osvrtali natrag te su držali distancu od komfornih desetak koševa.

U posljednjim trenucima utakmice Armani se primaknuo na samo 64:61, ali pogocima bivšeg Cibosa Chrisa Warrena i Dienera Drakea s crte slobodnih bacanja Avellino je potvrdio četvrtu pobjedu u prvenstvu. Igrač utakmice bio je Slovenac Marko Tušek sa 16 koševa i 14 skokova, a Warren i Drake dodali su po 15. Kod gostiju je najzapaženiji bio Mike Hall (12 koševa, 13 skokova).

U drugoj utakmici Benetton je doživio treći poraz sezone od Fortituda, koji je serijom 16-0 početkom posljednje četvrtine poveo s deset koševa prednosti i potpuno preokrenuo utakmicu u svoju korist. Gordon Jamont bio je najbolji u redovima domaćih s 23 koša, šest skokova i četiri asistencije, a Benetton je predvodio Gary Neal s 19. Sandro Nicević proveo je na terenu 21 minutu i ubacio osam koševa (dvica 3/4) uz dva skoka i jednu asistenciju.