Tottenham izronio s dna

Marin Vuković • nedjelja, 23.11.2008.

U sudaru dviju momčadi s dna Premiershipa uspješniji je bio Tottenham i zahvaljujući vrlo nadahnutom i raspoloženom Aaronu Lennonu izborio pobjedu nad Blackburnom i pobjegao iz zone ispadanja.

Tottenham je i bez ozlijeđenog Luke Modrića odigrao dobru utakmicu i potpuno zasluženo svladao Blackburn s 1:0, iako je pobjeda mogla i trebala biti znatno uvjerljivija. Vedran Ćorluka odigrao je svih 90 minuta u vrlo dobrom izdanju, sve svoje zadaće obavio je bez greške.

U momčadi Tottenhama posebno treba istaknuti danas iznimno raspoloženog Aarona Lennona koji je unosio pravi nered u obranu Blackburna, a posebno se to odnosi na nesretnog Martina Olssona. Braniču Roversa Lennon je u devetoj minuti oduzeo loptu, potom ga pretrčao i asistirao Romanu Pavljučenku za vodeći pogodak Spursa.

Nedugo zatim Lennon je nesretnog Olssona u dva navrata natjerao na prekršaje za žuti karton, pa je već u 39. minuti Blackburn ostao s deset igrača i nakon toga utakmica je bila praktički riješena. U nastavku utakmice Tottenham je stvorio bezbroj situacija pred vratima Paula Robinsona, ali niti jedna od njih nije urodila plodom pa je rezultat do kraja ostao onaj iz devete minute.

Spursi su ovom pobjedom ponovno pobjegli iz opasne zone i poboljšali svoj plasman za pet mjesta te sada zauzimaju 14. mjesto, uz samo tri boda zaostatka za gornjom polovicom lige.

Nakon čak sedam utakmica bez pobjede West Ham je napokon upisao tri boda. Dogodilo se to na gostovanju u Sunderlandu, gdje su Čekićari sretno pobijedili zahvaljujući slobodnom udarcu Valona Behramija, nakon kojeg se lopta odbila od Kenwynea Jonesa i prevarila domaćeg vratara.