Bundesliga, 14. kolo, 23.11.2008, 17:00 h
Hamburger SV
Hamburger SV 2:1 Werder Bremen
Werder Bremen

Petar Plevnik • nedjelja, 23.11.2008.

U posljednjem susretu 14. kola Bundeslige HSV je zahvaljujući fantastičnom pogotku Ivice Olića u Hamburgu s 2:1 svladao Werder...

Rasprodana HSH Nordbank Arena u Hamburgu dočekala je momčadi HSV-a i Werdera u 167. derbiju njemačkog Sjevera. Trener domaćina Martin Jol ovaj se put odlučio smjestiti Ivicu Olića u vrh napada, zajedno s Mladenom Petrićem, a hrvatski mu je napadač zahvalio fantastičnim pogotkom za pobjedu.

Domaćini teško da su mogli poželjeti bolji početak, budući da je već u šestoj minuti Petrić sjajno izveo slobodan udarac, Wiese kratko odbio, a Guerrero odbijenu loptu posprema u mrežu za vodstvo HSV-a.

Iako do tad nisu pokazali gotovo ništa, gosti iz Bremena u 24. su minuti stigli do izjednačenja, kako drugačije nego još jednom majstorijom Diega, nakon što je Brazilac sjajnim udarcem prebacio živi zid i svladao nemoćnog Rosta za 1:1.

Pogodak Diega dosta je umrtvio utakmicu, pa do kraja prvih 45 minuta gledatelji u Hamburgu nisu mogli vidjeti ozbiljniju prigodu. Ni nastavak susreta nije donio ništa više uzbuđenja, sve do 74. minute kada na scenu stupa Ivica Olić.

Hrvatski je napadač primio loptu na rubu 16-erca s desne strane i topovskim udarcem pogodio suprotni gornji kut, točnije vratnicu, od koje se lopte odbila iza leđa Wiesea, koji je mogao samo pogledom ispratiti pravi Olićev projetkil.

Sjajan pogodak Ivice Olića za pobjedu HSV-a

HSV je u prvoj minuti sudačke nadoknade mogao doći i do trećeg pogotka, no Trochowski je sam pred Wieseom pucao ravno u gostiju vratara, no usprkos tome HSV je upisao zaslužena tri boda.

Junak susreta Ivica Olić odigrao je svih 90 minuta, dok je Mladen Petrić zamijenjen u posljednoj minuti. S druge strane, Jurica Vranješ susret je odgledao s klupe Werdera.