Vodeni sportovi

Olympiakos i Vasas krenuli pobjedama

Hrvoje Vuković • ponedjeljak, 24.11.2008.

U preostalim susretima prvog kola vaterpolske Eurolige vrijedne pobjede ostvarili su Olympiakos i Vasas protiv Brescie odnosno Egera. Osim njih, prve bodove upisali su i Partizan, Jadran HN te Spartak...

U skupini A, osim Juga koji je nadvisio Pro Recco, do tri boda došao je i Spartak iz Volgograda koji je u ruskom obračunu sa 8:6 porazio Sturm 2002. Prvo ime susreta bio je Balašov sa tri pogotka, a sve je riješeno u trećoj četvrtini koju je Spartak dobio sa 4:1. U grupi B, Jadran iz Herceg Novog je neočekivano teško slavio protiv Barcelonete. Konačnih 7:6, baš kao i u slučaju Mladosti protiv Budvanske Rivijere, uz opasnih 2:4 na poluvremenu za Španjolce.

Što se tiče skupine C u kojoj je naš Šibenik stradao kod Primorca, Olympiakos je sa 10:7 bio bolji od talijanske Brescie, a pet od deset grčkih pogodaka postigla su braća Afroudakis, zaštitni znak kluba iz Pireja. U skupini D Partizan je demolirao Marseille sa 22:5, a na jačem pucačkom treningu istaknuo se Prlainović sa pet golova. U mađarskom dvoboju Vasas je opravdao ulogu favorita i u gostima porazio Eger sa 9:7.